Cedevita Olimpija v Franciji vpisala drugo zmago v evropskem pokalu

Košarkarji Cedevite Olimpije so v 9. krogu evropskega pokala (skupina A) premagali Bourg en Bresse z 91:90 (26:23, 44:41, 64:60).

* Dvorana Ekinox, gledalcev 3000, sodniki: Fofis (Grčija), Aliaga (Španija), Celik (Turčija).
* Bourge en Bresse: Benitez 2, Floyd 22 (7:7), Palmer 13 (3:4), Pelos 22, Chassang 3 (1:1), Mike 13 (2:4), Kokila 6 (0:1), Brimah 5 (3:4), Julien 4 (1:1).
* Cedevita Olimpija: Ferrell 18 (4:4), Radović 9 (0:1), Jeremić 6, Alibegović 4 (2:2), Adams 26 (4:6), Matković 9 (1:2), Gnjidić 5, Omić 14 (4:5).
* Prosti meti: Bourge en Bresse 17:22, Cedevita Olimpija 15:20.
* Met za tri točke: Bourge en Bresse 9:28 (Pelos 4, Palmer 2, Julien, Mike, Floyd), Cedevita Olimpija 10:24 (Adams 4, Jeremić 2, Ferrell 2, Radović, Gnjidić).
* Osebne napake: Bourge en Bresse 19, Cedevita Olimpija 25.
* Pet osebnih: /.

Košarkarji Cedevite Olimpije so zabeležili drugo zmago v evropskem pokalu. V devetem krogu so na gostovanju v Franciji premagali vodilno ekipo v skupini A Bourg en Bresse z 91:90.

Ljubljančani kljub zmagi po polovici rednega dela ostajajo na dnu skupine, od osmega mesta, ki vodi v izločilne boje, pa jih ločita dve zmagi.

Čeprav so v Francijo prišli brez Zorana Dragića, ki bo zaradi poškodbe komolca odsoten dlje časa, so varovanci trenerja Jurice Golemca pokazali borbeno in motivirano igro ter bili večji del tekme v prednosti. Tudi v napeti končnici so ohranili zbranost in zasluženo premagali ekipo, ki je v prvih osmih krogih doživela le dva poraza.

Prednost nekaj košev (69:75) iz 35. minute je Cedevita Olimpija ohranila vse do konca. Ključni vlogi sta odigrala Josh Adams, ki je v zadnji četrtini dosegel enajst točk, skupno 26 (trojke 4:9, 5 skokov, 6 podaj), ter Yogi Ferrell (18 točk, 9 v zadnji četrtini), ki je v zadnjih desetih sekundah zadel vseh štiri proste mete in tako ubranil zadnji poskus gostiteljev.

Ljubljančani bodo v desetem krogu 11. januarja gostovali v Turčiji pri Bursasporu, domačim gledalcem v Stožicah pa se bodo znova predstavili 18. januarja proti romunski ekipi Cluj Napoca.