Ježičanke z zmago v Slovenskih Konjicah na vrh

Košarkarice Derbyja Ježice so v prvi tekmi 5. kroga v 1. ženski SKL na gostovanju premagale Pro-Bit Konjice z 71:62 (19:20, 29:35, 51:43). S tem so se začasno zavihtele na vrh državnega prvenstva, a jih lahko Celjanke v soboto z zmago znova prehitijo.

Tekmo so sijajno odprle Ježičanke in po dobrih dveh minutah povedle z 11:0 in zdelo se je, da bo to njihov večer. A domačinke so zajele sapo in se spustile v odprt boj ter Ljubljančankam vrnile udarec s svojim delnim izidom 15:0. Po uvodnem šoku so prvo četrtino dobile z minimalno razliko. V drugi so bile Konjičanke boljše in so si ob polčasu priigrale svojo najvišjo prednost na tekmi.

Toda začetek tretje četrtine je spet pripadel gostujoči ekipi, domačinke pa so v prvih sedmih minutah nadaljevanja zmogle le štiri točke. Ta del dvoboja je bil odločilen za končni uspeh Ježičank, ki so v zadnji četrtini svojo prednost uspešno zadržale in se tako veselijo četrte zmage v sezoni.

Hana Ovčina je bila najuspešnejša pri Konjicah s 14 točkami, pri Ježici pa se je najbolje odrezala Maja Jakobčič, ki je vpisala 23 točk in 12 skokov.

Preostale tekme 5. kroga bodo na sporedu 29. oktobra.