Košarkarji ECE Triglava so premagali Ilirijo s 93:72

Košarkarji ECE Triglava so naredili velikanski korak k obstanku v ligi Nova KBM. Proti Iliriji so prekinili niz štirih porazov in z zbrano ter motivirano predstavo zasluženo vpisali deveto zmago v sezoni. Pred zadnjim krogom - gostovanjem v Podčetrtku 29. aprila - imajo zmago prednosti pred zadnjimi Hopsi, ki bodo v ponedeljek gostili Krko, in boljše medsebojno razmerje.

Kranjčani so proti Iliriji, ki ima kljub nizu petih porazov že zagotovljeno tretje mesto po rednem delu, odigrali tekmo sezone. Podatek, da so v prvem polčasu zbrali kar 19 podaj, priča o kolektivni in kombinatorni igri, proti kateri Ljubljančani niso imeli pravega protiorožja.

Varovanci trenerja Danijela Radosavljevića so v prvem polčasu vodili že s 14 točkami prednosti, vprašanje zmagovalca pa so dokončno rešili v tretjem delu igre, ki so ga dobili z 20:6 in po katerem je bila razlika že 27 točk.

ECE Triglav je imel 31 podaj, zadel je 13 trojk, tekmeca je nadigral tudi v skoku (39:32), najvišja razlika na tekmi pa je bila 31 točk. Prvi strelec domačih je bil Uroš Šikanić z 22 točkami (met 10:14, 7 skokov, 4 podaje), 16 jih je dodal Lovro Urbiha (trojke 4:7, 8 skokov, 5 podaj), 12 pa Črt Čabrilo (trojke 3:5, 10 podaj).

Pri Iliriji, ki bo redni del sklenila 26. aprila doma proti LTH Castings, je imel Luka Kureš 16 točk, Sergej Macura pa 14 točk in 7 skokov.

* Dvorana Planina, gledalcev 400, sodniki: Španić (Postojna), Pipan (Cerklje na Gorenjskem), Savić (Brežice).
* ECE Triglav Kranj: Brenkuš 3, Dornik 9 (5:6), Čabrilo 12 (1:3), Maček 7 (2:2), Šikanić 22 (1:3), Petkovski 4, Smrekar 11 (1:2), Urbiha 16 (2:2), Flerin 9.
* Ilirija: Ščekić 4 (0:2), Arslanagić 11 (0:2), Ferme 1 (1:1), Macura 14 (8:8), Mikuš 8, Mulalić 4 (1:2), Kureš 16 (2:3), Barišić 4, Klobučar 10 (4:4).
* Prosti meti: ECE Triglav 12:18, Ilirija 16:22.
* Met za tri točke: ECE Triglav 13:30 (Urbiha 4, Čabrilo 3, Flerin 3, Šikanić, Brenkuš, Maček), Ilirija 6:22 (Arslanagić 3, Kureš 2, Mulalić).
* Osebne napake: ECE Triglav 23, Ilirija 21.
* Pet osebnih: Arslanagić (37.).