Košarkarji Krke so premagali Ilirijo z 80:71

Košarkarji Krke so se hitro pobrali po bolečem porazu v regionalnem tekmovanju. V derbiju 22. krogu lige Nova KBM so še tretjič v sezoni premagali Ilirijo, tokrat z 80:71.

Obračun je bil zgolj prestižnega značaja, saj sta si obe ekipi že zagotovili udeležbo v četrtfinalu. Novomeščani so po 18. zmagi vodilni na razpredelnici, Ljubljančani pa po devetem porazu ostajajo trdno na tretjem mestu.

Krka je bila večino tekme v ospredju, velik del naloge na poti zmage pa je opravila v prvem polčasu, ki ga je dobila s 40:29. Gostje so se v drugem polčasu približali na 49:48, vendar nato hitro zaostali 48:61 in bili v zadnji četrtini brez možnosti za uspeh.

Pri domačih sta v napadu izstopala Jan Špan z 20 točkami (trojke 4:5) in Leon Stergar (19 točk, trojke 3:5). V vrstah Ilirije je največ točk dosegel Jaka Klobučar (15), najvišji statistični indeks pa je imel Enej Orel (12 točk, 13 skokov, indeks 23).

V 23. krogu bo Krka gostovala v Škofji Loki (27. 3.), Ilirija pa bo gostila zasedbo Rogaške (29. 3.).

* Dvorana Leon Štukelj, gledalcev 100, sodniki: Špendl (Limbuš), Krajnc (Domžale), Gostiša (Log pri Brezovici).
* Krka: Planinić 13 (5:6), Stergar 19, Bačvić 6, Cerkvenik 6 (3:6), Jurković 6 (4:4), Špan 20 (2:2), Škedelj 2 (2:2), Radovanović 8 (2:2).
* Ilirija: Ščekič 8 (3:4), Arslanagić 11 (5:5), Orel 12 (2:2), Macura 2 (0:1), Mikuš 6, Mulalić 8 (3:4), Barišić 9 (4:4), Klobučar 15 (3:4).
* Prosti meti: Krka 18:22, Ilirija 20:24.
* Met za tri točke: Krka 10:29 (Špan 4, Stergar 3, Bačvić 2, Cerkvenik), Ilirija 5:35 (Klobučar 2, Barišić, Mulalić, Ščekić).
* Osebne napake: Krka 24, Ilirija 21.