Košarkarji Šentjurja so premagali Rogaško z 79:75

Košarkarji Šentjurja so drugič v tej sezoni premagali Rogaško v njeni dvorani. Pred tedni so bili boljši v pokalu Spar, danes pa so jo ugnali tudi v ligi OTP banka. Slavili so z 79:75.

Šentjur je vpisal tretji par točk v DP, Rogaška pa je doživela drugi zaporedni poraz, skupno že tretjega v štirih krogih.

Lokalni derbi je upravičil pričakovanja, saj je bil borben in izenačen, gostje pa so po vodstvu skozi večino tekme zasluženo prišli do dveh točk. Uspešno so zaustavili tudi zadnji nalet domačih, ko so zaradi petih osebnih napak ostali brez več ključnih igralcev.

Odločilno razliko so naredile izkušnje 34-letnega Jureta Pelka (12 točk) in leto starejša Luke Lapornika (14 točk, 5 podaj). Prvi je zadel trojko tri minute pred koncem tekme za 73:68 - spektakularno je zadel tudi met s sredine igrišča ob izteku prvega polčasa, kapetan Lapornik pa je v zadnji minuti ohranil mirno roko na črti prostih metov.

Prvi strelec Šentjurja je bil Tarik Brunčević (16 točk), pri domačih pa sta izstopala Leon Šantelj z 21 točkami (11 v tretji četrtini) in Javon Greene, ki je 15 od svojih 16 točk dosegel v prvem polčasu.

Rogaška bo naslednjo tekma igrala 26. oktobra doma proti GGD Šenčurju, Šentjur pa bo dva dni kasneje gostoval v Domžalah.

* Dvorana Rogaška Slatina, gledalcev 400, sodniki: Petek (Limbuš), Pipan (Cerklje na Gorenjskem), Oprčkal (Vojnik).
* Rogaška: Greene 16 (5:6), Durnik 4 (2:3), Močnik 3, Colnarič 2 (2:3), Augustin 11 (4:5), Grušovnik 12 (4:5), Gorbačov 6 (3:4), Šantelj 21 (7:15).
* Šentjur: Brunčević 16 (2:2), Glavan 6 (4:7), Pešak 5 (2:3), Čevizović 8 (0:1), Pelko 12 (4:8), Šešlija 9 (1:2), Benić 7 (2:2), Lapornik 14 (7:7), Vasilić 2.
* Prosti meti: Rogaška 27:41, Šentjur 22:32.
* Met za tri točke: Rogaška 8:29 (Greene 3, Šantelj 2, Močnik, Augustin, Gorbačov), Šentjur 9:20 (Čevizović 2, Pelko 2, Bruncević 2, Pešak, Lapornik, Benić).
* Osebne napake: Rogaška 28, Šentjur 34.
* Pet osebnih: Durnik (33.), Vasilić (34.), Šešlija (35.), Brunčević (37.), Šantelj (40.).