Please make sure that, your allow_url_include is on and location is correct. Also make sure your location is current. Verify your location from here https://openweathermap.org/find MOD_SPWEATHER_ERROR_PLATFORM_OPENWEATHERMAP

Košarkarji Term Olimia so premagali Hopse Polzelo z 82:75

Košarkarji iz Podčetrtka nadaljujejo zmagoviti niz - zabeležili so peto zaporedno zmago, tako da so tri kroge pred koncem rednega dela pri četrtem najboljšem izkupičku v ligi Nova KBM (12-12).

Hopsi so po treh zmagah na zadnjih štirih tekmah doživeli sedemnajsti poraz v sezoni, tako da s sedmimi zmagami ostajajo na zadnjem mestu.

Gostitelji so bili odlični v tretji četrtini (29:16), v kateri so nadoknadili dvanajst točk zaostanka iz prvega polčasa, katastrofalno pa so odigrali zadnjih pet minut tekme. Gostje so vodstvo 68:67 z delnim izidom 12:2 pretvorili v zanesljivo in na videz suvereno zmago.

Jure Pelko je bil pri gostih blizu trojnemu dvojčku (20 točk, met 7:22, 9 skokov, 8 podaj), 19 točk je za Terme Olimia dodal Simo Atanacković (trojke 4:8, 7 skokov). Pri domačih je bil napadalno najbolj razpoložen Jure Besedić (18 točk, 8 skokov).

Hopsi bodo v zadnjih treh krogih dvakrat gostovali (GGD Šenčur, Rogaška) in doma igrali s Krko. Terme Olimia 15. aprila čaka gostovanje v Rogaški Slatini, v zadnjih dveh krogih pa bodo gostili Šenčur in ECE Triglav.

* Dvorana Polzela, gledalcev 500, sodniki: Krejić (Kranj), Špendl (Limbuš), Smolej (Novo mesto).
* Hopsi Polzela: Collins 10, Vranić 13 (1:2), Robb 14 (3:4), Grušovnik 2, Borišek 2, Besedić 18 (4:4), Vasilić 8, Fifolt 8 (4:6).
* Terme Olimia Podčetrtek: Pelko 20 (3:3), Bratož 5 (2:2), Vukotić 1 (1:2), Škorjanc 5 (2:2), Švigelj 6 (2:2), Stoimenov 14 (2:5), Struger 4, Atanacković 19 (3:4), Livadić 8 (2:6).
* Prosti meti: Hopsi Polzela 12:16, Terme Olimia 17:26.
* Met za tri točke: Hopsi Polzela 7:26 (Robb 3, Vranić 2, Besedić 2), Terme Olimia 11:38 (Atanacković 4, Pelko 3, Stoimenov 2, Bratož, Škorjanc).
* Osebne napake: Hopsi Polzela 22, Terme Olimia.
* Pet osebnih: Grušovnik (33.), Robb (40.).