Košarkarji Term Olimia so premagali LTH Castings z 80:69

Zasedba iz Podčetrtka je na Gorenjskem dosegla četrto zmago v državnem prvenstvu in se na vrhu lestvice po številu točk izenačila z doslej vodilno ekipo iz Novega mesta. Škofjeloška ekipa ostaja pri eni zmagi v državnem prvenstvu, dosegla jo je proti Rogaški.

Gostujoči košarkarji so postopoma lomili odpor gorenjskih tekmecev. Na polčas so se odpravili s prednostjo petih točk (34:29), odločen korak k novi zmagi pa so naredili v tretji četrtini, ki so jo dobili s 26:15.

V začetku zadnje četrtine so imeli že 18 točk naskoka (65:47), lep kapital v točkah pa so zadržali vse do zadnjega zvoka sirene v dvorani Poden. Škofjeločani so se jim dobre dve minuti pred koncem približali na šest točk zaostanka (67:73), v sami končnici pa so gosti strnili svoje vrste in vpisali novi točki na svoj račun.

V gostujoči ekipi je bil najbolj učinkovit Joshua Thompson s 26 točkami. Njegov met za tri točke je znašal 7:10, Aleksandar Stoimenov pa je za zmago prispeval 14 točk. V domači zasedbi sta Blaž Mesiček in Emir Ahmedović dosegla po 15 točk.

Zasedba iz Škofje Loke bo v prihodnjem krogu gostovala v Kranju (2. november), ekipa iz Podčetrtka pa bo gostila Rogaško (4. november).

* Dvorana Poden, gledalcev 200, sodniki: Špendl (Limbuš), Savić (Brežice), Smolej (Novo mesto).
* LTH Castings: Dornik 13 (3:6), Mesiček 15 (2:2), Jugovic 13 (5:8), Lampret 3, Rudović 10 (1:1), Ahmedović 15 (1:1).
* Terme Olimia: Thompson 26 (3:3), Pajk 9, Švigelj 5, Stoimenov 14 (4:5), Struger 4, Đapa 8 (4:4), Vukotić 2 (2:2), Atanacković 12.
* Prosti meti: LTH Castings 12:18, Terme Olimia 13:14.
* Met za tri točke: LTH Castings 7:22 (Mesiček 3, Jugovic 2, Jugovic, Lampret), Terme Olimia 13:30 (Thompson 7, Stoimenov 2, Atanacković 2, Pajk 1, Švigelj).
* Osebne napake: LTH Castings 18, Terme Olimia 24.
* Pet osebnih: Struger (39.).