Košarkarji Term Olimia so premagali Thermano Zlatorog s 84:78

Košarkarji Term Olimia so se z izkupičkom 3-1 pridružili Krki, Kansai Heliosu, Iliriji in Šentjurju na vrhu lige OTP banka. Pred domačimi gledalci so v zadnji tekmi 4. kroga premagali Thermano Zlatorog s 84:78.

Varovanci trenerja Davorja Brečka so temelje za zmago postavili v prvem polčasu, v nadaljevanju pa so uspešno zadržali nalet motiviranih in hrabrih igralcev iz Laškega.

Igralci iz Podčetrtka so bili v prvem polčasu napadalno zelo razpoloženi. Zadeli so devet od dvanajstih poskusov za tri točke in odšli na veliki odmor s 14 točkami naskoka.

To je bila tudi njihova najvišja prednost, saj je Thermana Zlatorog v nadaljevanju hitro zmanjšala zaostanek in bila vse do konca v igri za presenečenje. V 35. minuti je prišla na 68:64, v 37. minuti pa je bil rezultat 75:70.

Prva strelca na obeh straneh sta bila Američana. Joshu Chandler Thompson, ki je s povprečjem 21,8 točke prvi strelec lige OTP banka, je dosegel 23 točk (od tega 20 v prvem polčasu), Alonzo Anthony Walker pa je za Zlatorog zbral 21 točk.

Podčetrtčani bodo v naslednjem krogu 25. oktobra gostovali v Škofji Loki, Laščani pa bodo naslednji dan gostili ECE Triglav.

* Dvorana Podčetrtek, gledalcev 150, sodniki: E. Javor (Ljubljana), Gajšek (Podčetrtek), Rebeušek (Celje).
* Terme Olimia Podčetrtek: Thompson 23 (6:8), Švigelj 8 (1:1), Stoimenov 12 (5:6), Struger 5 (1:2), Đapa 8, Vukotić 16 (3:3), Atanacković 12 (3:8).
* Thermana Zlatorog: Pirš 1 (1:2), Bobnar 15, Lee 8, Zulić 8 (0:2), Walker 21 (3:3), Urbanija 12 (3:3), Tratar 10 (2:3), Horvat 3.
* Prosti meti: Terme Olimia Podčetrtek 19:28, Thermana Zlatorog 9:13.
* Met za tri točke: Terme Olimia Podčetrtek 11:21 (Thompson 3, Atanacković 3, Đapa 2, Švigelj, Stoimenov, Vukotić), Thermana Zlatorog 9:26 (Bobnar 3, Walker 2, Zulić 2, Horvat, Urbanija).
* Osebne napake: Terme Olimia Podčetrtek 19, Thermana Zlatorog 24.
* Pet osebnih: Zulić (40.).