Olympiakos premagal Panathinaikos, Fenerbahče zadel 24 trojk

Košarkarji Olympiakosa so dobili osrednji obračun 29. kroga evrolige. Na domačem parketu so premagali Panathinaikos z 71:65. Fenerbahče je postavil nov rekord tekmovanja po zadetih trojkah - 24.

Največja grška kluba sta se srečala petič v tej sezoni, četrtič pa so se zmage veselili igralci iz Pireja. Dobili so oba obračuna v evroligi, zmagali so v superpokalu in pokalu, Panathinaikos je slavil le v državnem prvenstvu.

Olympiakos in Panathinaikos sta pri izkupičku 18-11 in držita pozicije med prvimi šestimi ekipami, ki bodo neposredno napredovale v četrtfinale. Enako število zmag ima tudi Fenerbahče, ki je danes šele drugič v zadnjih šestih medsebojnih tekmah premagal Valencio (118:88).

Turki so zadeli kar 24 trojk (24:38), kar sta dve več od prejšnjega rekorda Anadolu Efesa. S tem so zabeležili 14. zmago v 15 nastopih v domači dvorani. Edino tekmo v Istanbulu so izgubili proti Crveni zvezdi.

Slednja je v Beogradu klonila proti Maccabiju (80:84) in z 19. porazom, petim v nizu, več ali manj zapravila vse možnosti za končnico. Izraelci so na drugi strani prvič to sezono v seriji treh zmag, tako da za šestim mestom zaostajajo dve zmagi (16-13). Mike Tobey je igral le dobrih šest minut.

Več priložnosti je dobil Žiga Samar v dresu Albe Berlin - igral je 15:41 minute in dosegel 7 točk (met 2:5, 3 podaje, 2 ukradeni žogi, 2 skoka, 4 izgubljene žoge), vendar pa ni mogel preprečiti poraza proti Monacu (82:90), ki je vpisal osmo zaporedno zmago in je z 19 zmagami na tretjem mestu.

Pred njim sta le Barcelona (20-9), ki je bila danes boljša od Partizana (94:76:), ter Real Madrid (22-6), ki si lahko jutri v Bologni kot prvi zagotovi mesto v končnici.

V petek bosta ob tem še tekmi Asvel - Anadolu Efes in Bayern München - Žalgiris Kaunas.