Prepelič nadaljuje z dobrimi predstavami

V minulem tednu sta začetek košarkarske sezone v ligi NBA dočakala Luka Dončić in Vlatko Čančar. Po poškodbah sta se na parket vrnila Žiga Samar in Josh Nebo, novo dobro predstavo je prikazal Klemen Prepelič, do druge zmage v španskem prvenstvu pa je prišel Edo Murić.

Še enkrat več je dobro tekmo odigral Prepelič. Za zmago Dubaja 102:74 nad Cibono je dosegel 14 točk ter temu dodal tri skoke in štiri podaje.

Prvo tekmo v novi sezoni je po poškodbi v dresu berlinske Albe dočakal Samar. Na evroligaškem gostovanju je ob porazu proti Baskonii s 57:80 igral pet minut in v statistiko vpisal dve točki in skok. Na tekmi državnega prvenstva proti Braunschweigu (65:61) ga ni bilo v ekipi. Luka Ščuka je na drugi strani igral dobrih 17 minut in dosegel dve točki in dva skoka. Podoben učinek (točka in dva skoka) je imel tudi ob porazu z 90:102 v Fibinem evropskem pokalu proti Tofasu.

Nebo na tekmi evrolige za milansko Olimpio še ni igral, se je pa na parket vrnil v italijanskem prvenstvu proti Napoliju. Za zmago 89:82 je v 14 minutah prispeval devet točk in tri skoke.

Cedevita Olimpija in Krka sta bili v jadranski druščini poraženi, sta pa do novih zmag prišli v evropskem pokalu oziroma v državnem prvenstvu. Med reprezentanti je izstopal Jaka Blažič, ki je bil med najbolj zaslužnimi za ljubljanski preobrat v zadnji četrtini. V dobrih 32 minutah igre je zbral 19 točk, pet skokov in štiri podaje.

Zoran Dragić je z Bilbaom v evropskem pokalu Fibe premagal Prieviozo z 84:61, a bil poražen v ligi ACB proti Valencii z 98:103. Tudi Mike Tobey je bil polovično uspešen. Gran Canaria je v evropskem pokalu visoko ugnala Ulm (125:78), v španskem prvenstvu pa izgubila proti Tenerifom (74:84). Tobey je dosegel devet oziroma 11 točk. Do druge zmage pa je prišel Murić (tri točke in skok v 13 minutah). Lleida je z 81:77 ugnala Breogan.

Uspešne igre v dresu belgijskega Kortrijka nadaljuje Leon Stergar. S soigralci je z 92:84 premagal Limburg, slovenski branilec pa je v 26 minutah zbral sedem točk, dva skoka in šest podaj.