Real Madrid na koncu le strl Albo Berlin

Košarkarji v evroligi so danes začeli 30. krog. Berlinska Alba slovenskega košarkarja Žige Samarja je na domačem parketu izgubila proti vodilni ekipi lige, madridskemu Realu z 79:86. Partizan je doma zadržal prednost ob zaključku tekme in premagal Baskonio s 87:83.

Zadnjeuvrščena Alba se je danes dolgo upirala vodilni zasedbi evrolige, celo vodila večino časa v prvem polčasu. A Real je skozi celotno tekmo ostal blizu, v zadnji četrtini pa pokazal tudi več izkušenosti in zbranosti za 24. zmago v sezoni. Za Albo, pri kateri je Samar danes odigral slabe štiri minute in v statistiko vpisal dve točki in eno ukradeno žogo, je to ob petih zmagah 25. poraz.

Klub iz Madrida z razmerjem zmag in porazov 24-6 kraljuje na vrhu evroligaške druščine. Druga je Barcelona (20-9), tretji Monaco (19-10), sledita Panathinaikos in Fenerbahče (oba 18-11).

Košarkarji Anadolu Efesa so doma s 85:72 premagali Olympiacos, vodili pa so od začetka do konca tekme. Tudi grška ekipa je pri 18 zmagah, a ima ob tem 12 porazov. Žalgiris je v Kaunasu nadigral Virtus iz Bologne. Gostje so po izenačeni uvodni četrtini še vodili po polčasu (43:49), nato pa so domači v drugem delu zaigrali veliko bolje in prišli do 12. zmage v sezoni.

Tesno je bilo tudi na dvoboju med Maccabijem Tel Avivom in Asvel-Villeurbannom. Na koncu so domači slavili na krilih Wadea Baldwina (30 točk, 10 podaj) z 98:90, čeprav so gostje, ki na prvenstveni lestvici zasedajo predzadnje, 17. mesto, po tretji četrtini še vodili. Maccabi je s 17. zmago napredoval na sedmo mesto.

Partizan je doma gostil Baskonio, pri kateri Vita Hrabarja ni bilo v kadru, tudi srbski predstavnik pa je vodil na celotnem obračunu, a ni gladko prišel do 14. letošnje zmage, saj se je ob zaključku tekme precej namučil, da je prednost zadržal. Z izkupičkom 14-16 Partizan trenutno zaseda še zadnje, deseto mesto, ki vodi ob koncu rednega dela v končnico tekmovanja.

V sredo sledijo še preostali štirje dvoboji tega kroga. Fenerbahče bo doma gostil drugouvrščeno Barcelono, tretjeuvrščeni Monaco bo pričakal Milano, Crvenza zvezda slovenskega reprezentanta Mikea Tobeyja bo igrala s Panathinaikosom, Valencia pa z Bayernom.