Real Madrid zmagal še drugič, Panathinaikos poravnal izid

Košarkarji Panathinaikosa so na drugi četrtfinalni tekmi evrolige premagali Maccabi Tel Aviv s 95:79 in izid v zmagah poravnali na 1:1. Madridski Real pa je še drugič ugnal Baskonio Vitorio, tokrat s 101:90. Ekipe igrajo na tri zmage.

Maccabi je na prvi tekmi v Atenah ugnal domači Panathinaikos, tokrat pa so bili gostitelji večino tekme v ospredju. Izraelci so v prvi četrtini sicer vodili za osem točk, a do polčasa so gostitelji pobegnili na +12.

V tretji četrtini so vodili že za 18 točk, toda Maccabi se še ni predal, se v uvodu zadnjega dela približal na zgolj tri točke, kar pa je domače "streznilo" in so končnico odigrali precej bolje.

Junak zmage Panathinaikosa je bil Kostas Slukas z 29 točkami, Lorenzo Brown pa je pri Maccabiju dosegel 18 točk. Tretja tekma bo v torek v Beogradu, kjer svoje domače tekme igra Maccabi.

Madridčani, ki branijo naslov prvaka v tem tekmovanju, so izkoristili prednost domačega parketa in jih le še zmaga loči od polfinala. Gostujoča zasedba je bila v prednosti le v prvi četrtini, zatem pa bila ves čas v zaostanku. Ta je ob koncu tretje četrtine narasel na 14 točk, v zadnji tudi na 23, tako da je bila tekma odločena precej pred koncem.

Facundo Campazzo je bil najboljši igralec tekme s 24 točkami in sedmimi podajami, Vanja Marinković je bil z 20 točkami najboljši strelec gostov.

Tretja tekma bo v sredo, gostila jo bo Baskonia.

V petek bosta na vrsti drugi četrtfinalni tekmi v preostalih dveh parih, Monaco bo gostil Fenerbahče, Barcelona pa Olympiakos. Po prvih tekmah z 1:0 v zmagah vodijo Turki in Grki.