Please make sure that, your allow_url_include is on and location is correct. Also make sure your location is current. Verify your location from here https://openweathermap.org/find MOD_SPWEATHER_ERROR_PLATFORM_OPENWEATHERMAP

Triglav v finalu DP za košarkarice

Košarkarice Triglava so v odločilni tretji tekmi polfinala slovenskega prvenstva doma v Kranju s 60:50 (10:13, 26:25, 47:39) premagale Akson Ilirijo in se bodo v finalu pomerile z igralkami Cinkarne Celje. Te so se v finale uvrstile že po drugi zmagi proti Mariboru in bodo lovile jubilejni dvajseti naslov.

Gorenjke so v tretjem dvoboju prvo četrtino izgubile za tri točke, nato pa v naslednjih povedle za točko in nato za osem. Tekmicam se je v zadnji četrtini uspelo približati, tudi na tri točke zaostanka (48:51). Drugi del zadnje četrtine pa je ponovno pripadel gostiteljicam za dvomestno razliko ob zmagi.

Deset ali več točk je dosegla četverica domačih, pri katerih je izstopala prva strelka tekme Anja Dragar s 16 točkami, 13 skoki in štirimi podajami. Hana Sambolić je na drugi strani prispevala 15 točk.

Triglav je pred tremi dnevi z zmago z 80:63 izenačil dvoboj z Aksonom Ilirijo na 1:1 v zmagah. Prejšnjo soboto so na prvih tekmah Celjanke premagale Maribor kar s 100:40, Ljubljančanke pa so v gosteh presenetile Triglav z 62:57.

V zadnjih dvanajstih sezonah so v finalu igrali zgolj Celjanke in Triglavanke. Vse zaključne obračune razen leta 2020, ko državnega prvenstva niso končali zaradi pandemije, so dobile Celjanke z izidom 3:0.