Žalgiris začasno na vrh evrolige

Litovski Žalgiris je po zmagi proti Maccabiju iz Tel Aviva z 78:63 skočil na vrh razpredelnice v košarkarski evroligi. Real Madrid je doma visoko ugnal Crveno zvezdo, Baskonia in Anadolu Efes pa sta na peti tekmi prišla do tretje zmage.

Žalgiris je pot do četrte zmage v evroligi tlakoval z odlično prvo četrtino (26:7). V petek se mu lahko na vrhu pridružita še Barcelona in Fenerbahče, dvoboj pa čaka še Bayern in Olympiakos.

Katalonci bodo gostili Asvel Villeurbanne, turški predstavnik pa se bo prav tako doma pomeril proti branilcu naslova Panathinaikosu.

Lanski finalist Real je zabeležil tretjo zmago in ima zdaj enak izkupiček kot njegov današnji tekmec iz Beograda. Madridčani so proti Crveni zvezdi polčas dobili s 46:29 in mirno krmarili do zmage. S 17 točkami se je izkazal Džanan Musa.

Do tretje zmage v sezoni sta prišla tudi Baskonia in Anadolu Efes. Prva je z 80:57 premagala Albo Berlin, pri kateri je pet minut na parketu prebil Žiga Samar. Dosegel je dve točki in skok. Anadolu Efes pa je v gosteh s 96:84 ugnal Olimpio Milano. Slovenski reprezentant Josh Nebo za italijansko zasedbo zaradi poškodbe ni igral.

Na edini preostali tekmi je francoski derbi dobil Pariz, ki je s 87:80 v gosteh ugnal Monaco in mu preprečil skok na vrh lestvice. T.J. Shorts je za ekipo iz francoske prestolnice dosegel 28 točk in deset podaj.