Siliko in Dobovec na derbiju brez zmagovalca

Na derbiju petega kroga 1. slovenske futsalske lige sta Siliko Vrhinka in Dobovec odigrala neodločeno 2:2. Peti krog si bosta zapomnili ekipi Trzin Mobi Arena in Kix Ajdovščina, ki sta prišli do prvih zmag v sezoni. Oplast je slavil doma po preobratu, nove tri točke so osvojile tudi Bronx Škofije.

Na Vrhniki se je v ponovitvi lanskega finala lige derbi končal z 2:2. Prvi polčas je pripadel Dobovcu, ki je v 15. minuti izkoristil napako Silika po izvajanju kota na polovici Dobovca. Denis Kneževič je ukradel žogo in v protinapadu stekel pred gol Silika in matiral domačega vrata Nejca Berzelaka.

V drugem polčasu so imeli Vrhničani pobudo, za kar so bili nagrajeni v zadnji četrtini tekme. V 37. minuti je naprej Benjamin Tušar zabil s šestmetrovke za 1:1 po rdečem kartonu Mateja Fiderška. Ta je v svojem kazenskem prostoru igral z roko.

V 39. minuti je Siliko izsilil še šesti akumulirani prekršek Dobovca, za nagrado so Vrhničani dobili desetmetrovko, ki jo je za vodstvo 2:1 izkoristil Benjamin Tušar. Dobovec je vztrajal do konca - sedem sekund pred koncem so Vrhničani pred svojim golom izgubili žogo, Kneževič pa je zadel za končnih 2:2.

Dobovec tako ostaja na vrhu s 13 točkami, Siliko pa s tekmo manj zaostaja za tri točke.

V Kobaridu se je Oplast s tretjo zmago sezone in deseto osvojeno točko utrdil na tretjem mestu 1. SFL, čeprav se je za domače začelo slabo. V drugi minuti so dosegli avtogol, Mihael Čop pa je z dvema goloma poskrbel za vodstvo 3:0. David Lah je vrnil z enako mero in poskrbel, da je Oplast ob polčasu zaostajal 2:3.

Rok Urbančič je v 32. minuti izenačil, serijo Oplasta pa je prekinil Žan Štepec, ki je THE Nutrition Extrem vrnil v vodstvo. V 35. minuti so domači poksrbeli za preobrat. Najprej je Rok Urbančič izenačil na 4:4, z avtogolom gostov pa so tri točke ostale doma.

Kar 12 golov so vodili ljubitelji futsala na Škofijah. Domačini so proti ekipi PJ Joco Benedikt zabeležili tretjo zmago sezone, kar jih uvršča na četrto mesto.

Gostitelji so prevladovali na terenu in do 27. minute vodili že s 7:0. Tri gole je prispeval Aleksander Stanić, po enega so dodali Danis Hrgota, Žiga Kneževič Mrak, Tilen Cupin in Tilen Kamenčič. Gostje so do konca tekme omilili poraz, njihov nalet, ko so s 7:0 so prišli na 7:2, pa je z golom ustavil Hrgota.

Ajdovci so v petem krogu dočakali prvo prvoligaško zmago sezone, čeprav so na gostovanje v Zagorje prišli brez prvega strelca ekipe Francija Perka.

Mlinše so povedle v 14. minuti, za 1:0 je bil uspešen novinec Marko Bjelčević. Gostje so svojo priložnost iskali v drugem polčasu in zadeli za 1:1, ko je bil natančen Tone Pivk, izkušeni Sadmir Sukanović pa je v 28. minuti zadel za končnih 2:1 v korist Kixa Ajdovščine.

Sploh prve zmage v zgodovini 1. SFL pa se veselijo v ekipi Trzina Mobi Arene. Varovanci trenerja Mirana Bandurja so s 5:1 premagali Sevničane.

Odločitev o zmagovalcu je padla v drugem polčasu. V 26. minuti sta Kristjan Bandur in Žan Zupančič zadela za 2:0. Gostje so odgovorili v 28. minuti, ko je na 2:1 znižal Jan Nečemer. Gostitelji so prek Žana Zupančiča povedli s 3:1, Luka Letnar in Tadej Širaj pa sta do 40. minute potrdila domačo zmago za končnih 5:1.

V šestem krogu bo tokrat prosto Dobrepolje naslednji petek gostilo Oplast Kobarid, Dobovec bo izzval Škofije, Siliko pa Mlinše. Preostali tekmi sta Sevnica - Kix Ajdovščina ter THE Nutrition Extrem - Trzin Mobi Arena.

* Izidi, 1. SFL, 5. krog:
- petek, 11. oktober:
KMN Bronx Škofije - PJ Joco Benedikt 8:4 (5:0)
1:0 Stanič (11.), 2:0 Stanič (12.), 3:0 Hrgota (16.), 4:0 Kneževič Mrak (17.), 5:0 Kamenčič (19.), 6:0 Cupin (23.), 7:0 Stanič (27.), 7:1 Goznik (31.), 7:2 Kolar (33.), 8:2 Hrgota (36.), 8:3 Kocbek (36.), 8:4 Goznik (39./10-m).

ŠD Mlinše - Kix Ajdovščina 1:2 (1:0)
1:0 Bjelčević (14.), 1:1 Pivk (26.), 1:2 Sukanovič (28.).

Siliko Vrhnika - FK Dobovec 2:2 (0:1)
0:1 Kneževič (15.), 1:1 Tušar (37./6-m), 2:1 Tušar (39./10-m), 2:2 Kneževič (40.).

FC Trzin Mobi Arena - KMN Sevnica 5:1 (0:0)
1:0 Bandur (26.), 2:0 Zupančič (26.), 2:1 Nečemer (28.), 3:1 Zupančič (30.), 4:1 Letnar (38.), 5:1 Širaj (40.).

KMN Oplast Kobarid - THE Nutrition Extrem 5:4 (2:3)
0:1 Kovačič (2./avtogol), 0:2 Čop (4.), 0:3 Čop (7.), 1:3 Lah (13.), 2:2 Lah (15.), 3:3 Urbančič (32.), 3:4 Štepec (34.), 4:4 Urbančič (35.), 5:4 Žlindra (35./avtogol).