Turistični ponudniki Zgornje Savinjske doline zaradi ujme pričakujejo pomoč države

Škoda zaradi avgustovske vodne ujme v turizmu Zgornje Savinjske doline je velika, sanacija bo dolgotrajna, so ob obisku ekipe Slovenske turistične agencije (STO) na čelu z direktorico Majo Pak ta teden ocenili turistični ponudniki z območja. Brez pomoči države okrevanje in nadaljnji razvoj turizma ne bosta mogoča, so sporočili iz agencije Saša.

Turistični ponudniki Zgornje Savinjske doline zaradi ujme pričakujejo pomoč države

Ekipa STO se je v okviru obiska seznanila s stanjem v turizmu po poplavah in se pogovorila s ponudniki s celotne destinacije Zgornje Savinjske doline, ki so po navedbah agencija Saša izpostavili večje število težav, s katerimi se srečujejo na poti do okrevanja po povodnji.

Maja Pak je v odzivu potrdila zavezo STO, da regiji v okviru svojih aktivnosti in zmožnosti pomaga pri promociji destinacije. Direktorica razvojne agencije Saša Biljana Škarja in vodja projektov s področja turizma na agenciji Maja Ratej pa sta predstavili aktualne aktivnosti agencije s področja obnove in razvoja doline po poplavah in nekatere pobude ter predloge ukrepov, ki so jih posredovali pristojnim državnim ustanovam.

Agencija Saša regije je skupaj z STO pripravila tudi tržnokomunikacijski akcijski načrt, ki opredeljuje različne kanale in skupne promocijske aktivnosti kot pomoč regeneraciji turizma v Zgornji Savinjski dolini po poplavah.

Aktivnosti že potekajo. Zgornji Savinjski dolini kot eni od vodilnih destinacij bo po poplavah v okviru javnega razpisa za sofinanciranje aktivnosti promocije turistične ponudbe na voljo tudi nekoliko več sredstev za promocijo v 2024.

Največ škode v ujmi je po ocenah utrpela občina Ljubno ob Savinji, in sicer 104 milijone evrov, v Nazarjah je bilo škode za 100 milijonov evrov, v Rečici ob Savinji 95 milijonov evrov, Lučah 91 milijonov evrov, Gornjem Gradu 44 milijonov evrov, Mozirju 42 milijonov evrov in Solčavi 2,6 milijona evrov.

Župani občin z območja ocenjujejo, da se razmere na terenu sicer umirjajo, a je stanje še vedno kritično, ker se po njihovem prepričanju veliko prepočasi odvija čiščenje vodotokov in hudournikov.

Uredništvo:
urednistvo@adriainfo.si

 

Vesti

Vse vesti
0