V obalnih knjižnicah odprli sočutni točki Slovenskega društva Hospic

V želji, da bi žalujoči in tisti, ki se soočajo z neozdravljivimi boleznimi lažje našli informacije in pomoč, je območni odbor Slovenskega društva Hospic za Slovensko Istro v dveh knjižnicah na Primorskem odprl sočutni točki. Te nameravajo v prihodnosti odpreti tudi v drugih knjižnicah, občasno pa bodo na njih delovali tudi prostovoljci društva.

V obalnih knjižnicah odprli sočutni točki Slovenskega društva Hospic

Sočutni točki sta minuli konec tedna ob obeleževanju svetovnega dne paliativne in hospic oskrbe zaživeli v Osrednji knjižnici Srečka Vilharja v Kopru ter Mestni knjižnici Izola, na njej pa lahko obiskovalci najdejo vse potrebne informacije o Slovenskem društvu Hospic in njegovem delovanju, ob tem pa tudi literaturo, povezano z žalovanjem in s smrtjo.

Kot je za STA povedala vodja območnega odbora omenjenega društva Nina Legat Čož, je sočutna točka opremljena z vsemi pomembnimi informacijami, ki zainteresirani javnosti pove, kako lahko stopijo v stik z društvom. Poleg tega se bodo na točki občasno izmenjevali tudi prostovoljci Hospica, ki bodo v živo odgovarjali na vprašanja, zaposleni v knjižnicah pa so na voljo za priporočanje knjig z omenjeno tematiko. Nekaj takšnih knjig je sicer že razstavljenih na sami točki. Prav tako so v primorskem odboru poudarili, da želijo v prihodnje odpreti še več takšnih sočutnih točk.

Slovensko društvo Hospic sicer deluje po vsej Sloveniji in nudi celostno oskrbo umirajočih in njihovih svojcev, ki se po smrti nadaljuje s podporo žalujočim odraslim, otrokom in mladostnikom. Posamezniki, ki poiščejo pomoč, se lahko sami odločijo, ali želijo individualno obravnavo ali pa se želijo priključiti eni izmed za to namenjenih skupin za žalovanje. Kot je še poudarila Legat Čož, so vse njihove storitve brezplačne.

Uredništvo:
urednistvo@adriainfo.si

 

Vesti

Vse vesti
0