Na Ljubljanici spet dobrodelno veslanje

Kajakaška zveza Slovenije, Kajak kanu klub Ljubljana in dobrodelno društvo Hiša sonca že deveto leto zaporedoma organizirajo humanitarno-športno akcijo 24 ur veslanja za dober namen. Letos bodo zbrana sredstva namenjena Inštitutu Zlata pentljica in Društvu Downov sindrom Slovenija, so sporočili s Kajakaške zveze Slovenije.

Na Ljubljanici spet dobrodelno veslanje

Koncept dogodka je preprost. Udeleženci bodo veslali na krožni progi med Livado in Ambroževim trgom. Krog je dolg približno pet kilometrov in pol, udeleženci pa preveslajo toliko krogov, kolikor so jih sposobni - enega ali tudi več deset.

Ta 24-urni dogodek se bo v petek začel ob 14. uri pri Kajak kanu klubu Ljubljana na Livadi, zaključek pa bo v soboto, 18. junija, prav tako ob 14.00.

V teh 24 urah, kolikor traja akcija, si udeleženci sami izberejo, kdaj bodo startali, koliko krogov bodo preveslali in koliko počitka si bodo med posameznimi krogi privoščili.

"Vesla se lahko tudi celo noč - v temi, zato ne pozabite na svetilke. Prostovoljci bodo vestno beležili preveslane kroge, saj bodo prvi trije udeleženci z največ preveslanimi krogi prejeli nagrade, kakor tudi vsi, ki bodo zmogli preveslati najmanj deset krogov. Hrana in pijača ter prostor za počitek bodo udeležencem spusta omogočeni na prostorih Kajak kanu kluba Ljubljana. Vse to je všteto v prijavnino, ki letos znaša 20 evrov, vsi udeleženci pa bodo prejeli tudi spominsko majico in diplomo," so pojasnili pri kajakaški zvezi.

Rekordni dosežek enega izmed dosedanjih udeležencev spusta je 165 kilometrov, preveslanih v 24 urah, a naj vas to ne prestraši. Toda dogodek je, kot pravijo pri KZS, primeren tudi za začetnike. Za udeležbo so primerne vse vrste kajakov in kanujev, od tekmovalnih do rekreativnih, ter tudi veslanje v stoje.

Sredstva iz prijavnin, donacij in sponzorstva bodo namenjena pomoči društvu Downov sindrom Slovenija in Inštitutu Zlata pentljica. Društvo Downov sindrom Slovenija v Ljubljani odpira prostore za zaposlitev odraslih z Downovim sindromom in vzpostavlja informacijsko točko, v okviru katere bo družinam z otroki z Downovim sindromom omogočalo vključitev v različne programe.

Inštitut Zlata pentljica pa združuje otroke in mladostnike, ki so v mladosti zboleli za rakom. S svojim delovanjem osveščajo vrstnike in širšo javnost o svoji bolezni in nudijo medvrstniško pomoč otrokom, ki se šele srečujejo z diagnozo.

 

Uredništvo:
urednistvo@adriainfo.si

 

Vesti

Vse vesti
0