Nogometaši Domžal so izgubili proti Kalcerju Radomljam z 1:4

Radomljani nadaljujejo prevlado na občinskih derbijih z Domžalami, dobili so že šestega od zadnjih osmih in tako poglobile težave rumenih, ki ostajajo pri eni zmagi in so s petimi točkami na dnu lestvice. Osmouvrščeni mlinarji so se jim zdaj že lepo oddaljili, razlika med njimi znaša devet točk.

Radomljani so nekoliko bolje začeli tekmo in imeli v četrti minuti prvo priložnost, po poskusu Stjepana Davidovića se je izkazal Ajdin Mulalić, toda v deseti minuti so Domžale povedle. Danijel Šturm je zadel za 1:0, potem ko je v mrežo pospravil odbito žogo po strelu Marcela Lorberja.

Sicer pa sta obe ekipi v nadaljevanju prihajali do strelov, ki pa niso resneje ogrozili enega ali drugega vratarja, v 23. pa je Nino Kukovec, ki je avgusta odločil sosedski derbi, sam stekel proti golu Domžal in z desne strani močno sprožil ob bližnji vratnici za 1:1.

Radomljani so tudi po golu pritiskali, v 30. tudi zadeli vratnico preko Mosesa Barnabasa, a je bil pred tem že nedovoljeni položaj, minuto pozneje pa je 19-letni Davidović z nizkim strelom s 17 metrov ugnal Mulalića za zasluženih 2:1.

V 37. minuti je Rok Štorman v kazenskem prostoru prišel do strela, v roko zadel Reneja Rantušo Lapmrehta, tako da je sledila enajstmetrovka. To je v 38. minuti izvedel Matej Malenšek in po sredini povišal na 3:1.

Na 4:1 je Kukovec s svojim četrtim golom sezone povišal v 60. minuti, ko je iz bližine povsem neoviran zadel z glavo po podaji Davidovića z desne strani.

Radomlje so bile tudi v tem delu boljše, kljub nekaj obetavnim poskusom domačih pa so imeli Radomljani v 74. minuti izjemno priložnost za 5:1, vendar je Andrej Pogačar meril preveč v vratarja, čeprav je imel odprta še Kukovca in Halifo Kujabija.

Domžale bodo v 13. krogu v nedeljo gostovale pri Olimpiji, Radomlje pa bodo gostile Celje.

* Športni park Domžale, sodniki: Novarlić, Benc, Šumer.
* Strelci: 1:0 Šturm (10.), 1:1 Kukovec (23.), 1:2 Davidović (31.), 1:3 Malenšek (38./11 m), 1:4 Kukovec (60.).
* Domžale: Mulalić, Milić, Rantuša Lampreht (od 62. Kolobarić), Nwankwo, Prodanović (od 46. Hrvatin), Šturm, Offenbacher, Feta (od 46. Perc), Lorber, Tolić (od 89. Baruca), Krstovski (od 76. Lazarević).
* Radomlje: Velić, Vukasović, Dobrovoljc, Ljutić, Mamić, Gnjatić (od 81. Gavrić), Moses, Malenšek (od 70. Kujabi), Štorman (od 70. Pogačar), Davidović (od 77. Gajzler), Kukovec (od 77. Vučenović).
* Rumeni kartoni: Tolić, Šturm, Offenbacher; Davidović, Kujabi, Velić.