Nogometaši Kalcer Radomelj so premagali Celje s 4:2

Izbranci Alberta Riere so po izvrstni evropski predstavi proti Istanbulu Basaksehirju v Domžalah pokazali drugačen obraz. Čeprav so dvakrat vodili, so na koncu zmagali Radomljani in izenačili rekord kluba s četrto zaporedno prvoligaško zmago. Z njo so se prebili na sedmo mesto, Celje je četrto z enakim točkovnim izkupičkom, kot ga ima tretjeuvrščeni Koper.

Čeprav so Celjani pogrešali kar nekaj igralcev s poškodbami in drugimi zdravstvenimi težavami ter kaznovanega Davida Zeca, so povedli že v osmi minuti. Matija Kavčič je podal z leve strani na drugo vratnico, tam pa je iz prve učinkovito zaključil Mario Kvesić.

Celjani so imeli nato igro pod nadzorom, vendar so v 23. minuti imeli Radomljani izvrstno priložnost za izenačenje, ko je z enajstih metrov streljal Stjepan Davidović, izkazal pa se je Matjaž Rozman.

V 35. in 36. minuti so bili Celjani še dvakrat nevarni, med drugim je žoga po poskusu Tamarja Svetlina oplazila zadnji del prečke, v 41. minuti pa je še lepšo priložnost zapravil Armandas Kučys, ko mu žoge ni uspelo spraviti mimo Emila Velića.

Riera je na začetku drugega polčasa še okrepil napadalno usmerjeni del ekipe, a se to ni izšlo po željah, saj so Radomlje v 53. minuti izid izenačile. Po podaji Roka Štormana z leve strani se je Davidović dobro otresel Kavčiča in z natančnim strelom malce z leve strani kazenskega prostora zadel za 1:1.

V 56. minuti je imel na drugi strani Ivan Brnić dovolj prostora za strel, vendar je žogo le za malo poslal mimo vrat, neuspešen pa je bil tudi z volejem v 60. minuti. Zato pa je bil natančnejši Svit Sešlar, ko je s 15 metrov žogo poslal pod prečko za novo celjsko vodstvo.

Trojna menjava Darjana Slavica pa se je hitro, po dveh minutah, obrestovala, rezervist Aleksandar Vučenović je namreč v 73. minuti podal z desne, še eden tistih, ki je čakal na priložnost na klopi, Niko Gajzler, pa je zadel z nizkim strelom z roba kazenskega prostora za 2:2. V 81. minuti pa je Vučenović poskrbel še za 3:2, ko je z natančnim strelom zadel s 25 metrov.

V 89. minuti je Velić dobro posredoval po strelu Aljoše Matka, zadnji žebelj v celjsko krsto pa je dokončno zabil še en radomeljski rezervist Sandro Zukić, ki je unovčil Gajzlerjevo podajo z leve strani.

Radomlje odo v 14. krogu v soboto gostovale pri Mariboru, Celje pa bo dan pozneje gostilo Olimpijo.

* Športni park Domžale, sodniki: Jerič, Žunič, Kalan.
* Strelci: 0:1 Kvesić (8.), 1:1 Davidović (53.), 1:2 Sešlar (65.), 2:2 Gajzler (73.), 3:2 Vučenović (81.), 4:2 Zukić (90+6.).
* Radomlje: Velić, Vukasović, Dobrovoljc, Ljutić, Mamić, Gnjatić, Moses (od 71. Vučenović), Malenšek (od 71. Gajzler), Štorman (od 71. Pogačar), Davidović (od 90. Žaler), Kukovec (od 83. Zukić).
* Celje: Rozman, Nieto, Nemanič, Vuklišević, Kavčič (od 82. Lhernault), Eguaras (od 82. Dulca), Sešlar, Zabukovnik (od 46. Matko), Svetlin (od 46. Brnić), Kvesić, Kučys (od 69. Edmilson).
* Rumena kartona: Dobrovoljc; Kavčič.