Nogometaši Olimpije so premagali Domžale s 3:0

Ljubljanska zasedba je bila po 12 krogih vodilna ekipa, domžalska pa zadnja. Če je slednja avgusta v Domžalah še igrala 0:0 proti zeleno-belim, pa je tokrat pokazala precej premalo, da bi lahko ogrozila favorizirane Ljubljančane.

Ti so tako uspešen teden, v katerem so dosegli tudi prvo zmago v konferenčni ligi, sklenili še z osmo zmago v domači ligi, v kateri imajo tri točke prednosti pred Mariborom. Domžale po četrtem porazu na zadnjih petih tekmah ostajajo zgolj pri petih točkah.

Domači strateg Victor Sanchez je tekmo, ki se je začela z minuto molka v spomin na preminulega nekdanjega igralca Olimpije Andreja Želka, začel z dodobra spremenjeno zasedbo, a je ta vseeno že po petih minutah prišla do lepe priložnosti, ko je z glavo streljal Marko Ristić, Ajdin Mulalić pa je žogo ujel.

So pa zeleno-beli povedli v deseti minuti, ko je Mulalić po podaji z leve strani žogo odbil točno na nogo Raulu Floruczu, ki je tako iz bližine dosegel četrti gol sezone. V 18. je bila Olimpija blizu novemu zadetku, vendar je Mulalić odlično reagiral po strelu Marka Bresta z glavo.

Pozneje sta bila s streloma neuspešna še Peter Agba in Florucz, nato še enkrat Brest, v 42. minuti je imel domžalski vratar veliko dela po novem Floruczovem poskusu, medtem ko gosti niso sprožili niti enega strela.

V uvodu drugega dela se je nadaljevala zgodba iz prvega dela, Olimpija je imela pobudo, med drugim je v 51. minuti Florucz zadel prečko, v 52. je tudi dosegel nov gol, ko se je za las izognil prepovedanemu položaju in matiral Mulalića za več kot zasluženih 2:0 in svoj peti gol sezone.

Šele v 61. minuti so gosti sprožili svoj prvi strel na tekmi, Matevž Vidovšek pa ni imel veliko dela po poskusu Nermina Hodžića. A tudi to ni spremenilo dogajanja, Domžale še naprej praktično niso pritiskale na Olimpijine igralce, ki so tako imeli obilico časa za držanje žoge.

Za nameček so v 81. minuti domači še povečali prednost, po podaji Charlesa Thalissona z desne strani je lastno mrežo zadel Abraham Nwankwo.

Olimpija bo v 14. krogu v nedeljo gostovala v Celju, Domžale pa bodo dan prej gostile Primorje.

* Stadion Stožice, sodniki: Borošak, Lahovič, Horvat.
* Strelca: 1:0 Florucz (10.), 2:0 Florucz (53.), 3:0 Nwankwo (81./avtogol).
* Olimpija: Vidovšek, Silva, Pedreno, Ristić, Muhamedbegović (od 63. Ratnik), Govea, Agba, Thalisson (od 84. Doffo), Boultam (od 63. Pinto), Brest (od 74. Durdov), Florucz (od 63. Kojić).
* Domžale: Mulalić, Hodžić, Milić, Nwankwo, Hrvatin, Offenbacher (od 82. Rantuša Lampreht), Feta (od 68. Kolobarić), Grajfoner (od 89. Krupić), Lorber, Šturm (od 68. Lazarević), Krstovski (od 68. Perc).
* Rumeni kartoni: Ristić, Boultam, Brest; Nwankwo, Lazarević.