Slovenski kadeti po remiju z Poljsko napredovali v elitni krog kvalifikacij

Kadetska slovenska reprezentanca je na Ptuju proti Poljski odigrala še zadnje srečanje uvodnega kroga kvalifikacij za EP. Po uvodnih zmagah proti Armeniji in Gruziji so varovanci Gorana Cvijanovića remizirali z Poljsko, in so se kot drugouvrščena reprezentanca skupine 2 uvrstili v drugi oz. elitni krog kvalifikacij.

Srečanje na Ptuju so boljše odprli Poljaki, saj so si v 8 . minuti srečanja priigrali prvo dobro priložnost, ko je Handanović ubranil strel Dudka. V 15. minuti je prvič zapretila tudi Slovenija, ko je Jurić prodiral po levem krilu in nato sprožil z roba kazenskega prostora, a je vratar Poljske Zielinski bil na pravem mestu.

V drugem polčasu je Slovenija imela odlično priložnost za vodstvo po strelu Videnovića, a je branilec Falkiewicz izbil žogo z golove črte. Sledila je 62. minuta in zadetek Poljakov. Dudek je prodiral po desni strani igrišča in podal do Szywale, ki je zatresel mrežo Slovenije. 10 minut kasneje je z roko v kazenskem prostoru Poljakov igral Karmelita, in sodnik je pokazal na enajstmetrovko, katero je uspešno izvedel Meško. V 89. minuti tekme je Viher imel odlično priložnost za popolni preobrat, a ni meril natančno in je zgrešil okvir vrat. Vse bolj je kazalo, da se bosta nasprotnika razšla z rezultatom 1:1, a je Hočevar po podaji iz kota v 89. minuti zadel za vodstvo Slovenije. Poljaki niso obupali vse do zadnjega sodnikovega žvižga, kar pa se jim je izplačalo, saj so po novem kotu v 95. minuti tekme z golom Skorba prišli do svojega drugega zadetka in izenačenja.

Selektor Goran Cijanović je po napredovanju v elitni krog bil ponosen na svojo ekipo in dejal: ”Ponosen sem na fante, ki so na vseh srečanjih pokazali karakter in jih odigrali na visokem nivoju. Ponosen sem tudi na strokovni štab, ki se bo žal moral spremeniti, a verjamem, da bomo še močnejši. Škoda za pozno prejeti zadetek, a tako je v nogometu. Upam, da se nam to povrne drugje.”