Leipzig po zmagi nad Freiburgom na vrhu bundeslige

Leipzig slovenskih nogometašev Benjamina Šeška in Kevina Kampla je v današnji tekmi 8. kroga nemške lige premagal Freiburg s 3:1 in začasno skočil na vrh bundeslige. Do tega kroga vodilni Bayern bo igral v nedeljo v Bochumu.

Pred tem krogom sta bila Leipzig in Bayern na vrhu izenačena s po 17 točkami, obe ekipi sta kot zadnji v Nemčiji še brez poraza, Bavarci so bili prvi zaradi boljše razlike v zadetkih.

Vsaj do nedelje je zdaj z 20 točkami prvi Leipzig, ki pa je šele v drugem polčasu pokazal moč v obračunu s tretjim Freiburgom. Ta je povedel z zadetkom Ritsuja Doana v prvem polčasu. V drugem, domači so morali zaradi poškodbe namesto Petra Gulacsija v vrata poslati Maartena Vandevoordta, pa so začeli zadevati tudi domači. Willi Orban je izenačil že v 47. minuti, za zmago pa sta nato zadela še Lutsharel Geertruida in Lois Openda.

Slovenska igralca v Leipzigu sta začela v prvi postavi, Šeško, ki je imel v prvem polčasu eno lepo priložnost, je igral do 65. minute, Kampl pa celo tekmo.

Spodrsnilo pa je Borussii Dortmund, ki je še na četrtem gostovanju v sezoni izgubila. Tokrat je bil z 2:1 boljši Augsburg, po hitrem vodstvu Porurcev v prvem delu je za preobrat z dvema goloma poskrbel Alexis Claude-Maurice (25., 50.).

Stuttgart je z 2:1, zadela sta El Bilal Toure in Deniz Undav, premagal novinca iz Kiela, ki tako še vedno čaka na prvo zmago v bundesligi.

Danes zvečer bo prvak Bayer Leverksuen igral v Bremnu, če bo zmagal, bo po točkah ujel Bayern. V nedeljo pa bodo še tekme Bochum - Bayern München, Union Berlin - Eintracht Frankfurt in Heidenheim - Hoffenheim.