Minimalna zmaga Manchester Cityja nad Chelseajem

Zadnjo tekmo 19. kroga angleške premier league sta danes odigrala Chelsea in Manchester City.

Slednji jo je dobil z 1:0, edini zadetek na dvoboju pa je v 63. minuti dosegel Riyad Mahrez. Meščani so s tem na drugem mestu ligaške lestvice zmanjšali zaostanek za vodilnim Arsenalom na pet točk.

Chelsea je doživel šesti ligaški poraz v sezoni in je s 25 točkami na zanj skromnem 10. mestu.

Prvi polčas ni ponudil pravih priložnosti. Tekma se je razživela šele ob koncu prvega dela, ko je v 38. minuti do prvega pravega strela prišel Erling Haaland, a je meril nenatančno.

Pet minut kasneje so zapretili tudi domači, ko je najstnik Carney Chukwuemeka, ki je zaradi poškodbe zamenjal Christiana Pulisica, stresel vratnico. Prvi polčas se je v Londonu tako končal brez zadetkov.

V nadaljevanje so bolje krenili gostujoči nogometaši. Nathan Ake je najprej zadel vratnico, le trenutek za tem je sprožil še De Bruyne, a je njegov poskus ubranil Kepa Arrizabalaga.

Svojo premoč so sinje modri kronali v 63. minuti po akciji dveh rezervistov. Podajo Jacka Grealisha je v zadetek pretvoril Riyad Mahrez. Do konca tekme so nato napadalneje igrali Londončani, a do izenačenja niso prišli.

Tudi naslednjo tekmo bosta moštvi odigrali med seboj. V nedeljo se bosta na Etihadu v Manchestru pomerili v pokalu FA.