Osem golov na italijanskem derbiju, remi Venezie

Milanski Inter in torinski Juventus sta igrala derbi 9. kroga italijanske lige. Ta se je končal s 4:4. Pred tem je Venezia Domna Črnigoja v Monzi igrala 2:2.

Inter in Juventus sta poskrbela za poslastico, gledalci so videli polno zadetkov. Najprej je za Inter z bele pike v 15. minuti zadel Piotr Zielinski, Dušan Vlahović in Timothy Weah sta v 20. in 26. poskrbela za vodstvo Juventusa, toda gol Henriha Mhitarjana v 35. ter nova enajstmetrovka Zielinskega v 37. minuti sta tekmo spet nagnila na Interjevo stran.

Na to se je še dodatno nagnila po golu Denzela Dumfriesa v 53. minuti, v 71. pa je Kenan Yildiz vrnil upanje stari dami. Isti igralec je nato v 82. minuti zadel še za končnih 4:4. Inter je tako pri 18 točkah na drugem mestu, Juventus, sicer edini še neporažen, pa je tretji s 17.

Na tekmi v Monzi, kjer Črnigoj ni dobil priložnosti za igro, so vsi štirje goli padli v prvem polčasu. Mikael Ellertsson in Michael Svoboda sta goste dvakrat popeljala v vodstvo, domači pa so izenačili prek Georgiosa Kiriakopulosa in Milana Đurića. Benečanom ni uspelo unovčiti niti številčne prednosti, od 80. minute so igrali z igralcem več.

Lazio je s 3:0 odpravil Genoo, ki naj bi jo okrepil nekdanji reprezentant Mario Balotelli. Rimljani so se tako pridružili skupinici klubov s po 16 točkami (še Atalanta in Udinese). Parma in Empoli sta igrala 1:1.

Ob 20.45 bo še tekma Fiorentine in Rome.

Nogometaši Napolija pa bodo tudi po 9. krogu obdržali vodilni položaj v italijanski ligi. Neapeljčani pod vodstvom Antonia Conteja so v soboto vpisali sedmo zmago, z 1:0 so premagali Lecce. Napoli, ki ima 22 točk, je edini gol dosegel v 73. minuti, strelec je bil Giovanni Di Lorenzo.

V soboto je še Atalanta visoko s 6:1 odpravila Verono, z desetimi goli prvi strelec lige Mateo Retegui je zadel dvakrat, tako kot Ademola Lookman, in vpisala peto zmago. Toliko jih ima tudi Udinese, ki je v petek z 2:0 odpravil Cagliari, pri čemer sta Jaka Bijol in Sandi Lovrić igrala celo tekmo za Videmčane. Torino, ki je pri štirih zmagah, je z 1:0 ugnal Como.

Tekmo med Bologno in Milanom so zaradi poplav prestavili na poznejši termin.