Udinese v preostanku tekme praznih rok proti Romi

Nogometaši Udineseja in Rome so odigrali preostanek zaostale tekme 29. kroga italijanske lige, ki so jo 14. aprila prekinili zaradi zdravstvenih težav s pljuči Rominega igralca Evana Ndickaja. Omenjeni obračun so prekinili v 72. minuti pri izidu 1:1. V današnjem preostanku je Roma prišla do zmage z 2:1.

Na 14. aprila začeti tekmi je bil ob prekinitvi izid 1:1, pri čemer je Roberto Pereyra zadel za domače v 23. minuti, izenačil pa je Romelu Lukaku v 64. Jaka Bijol je začel tekmo in bil ves čas na zelenici, njegovega soigralca iz slovenske reprezentance Sandija Lovrića pa ni bilo zaradi poškodbe.

V današnjih preostalih minutah je ob koncu tekme po podaji Paula Dybale zadel Bryan Cristante za 17. zmago Rome, ki se je utrdila na petem mestu. Udinese pa je še naprej v težkem položaju, saj je po 13. porazu na 17. mestu, na katerem ima toliko točk kot 18. Frosinone, ki je že na mestu, ki vodi v drugo ligo.

Na vrhu je Inter, ki je že prvak, potem ko ima štiri kroge pred koncem 17 točk naskoka pred Milanom in 22 pred Juventusom.