Please make sure that, your allow_url_include is on and location is correct. Also make sure your location is current. Verify your location from here https://openweathermap.org/find MOD_SPWEATHER_ERROR_PLATFORM_OPENWEATHERMAP

Alexandra Popp na svojem 100. obračunu v ligi prvakinj zabeležila poraz proti Lyonu

Odigrani so bili tudi preostali obračuni 2. kroga elitne lige prvakinj. Tokrat so bile na delu ekipe iz skupine A in iz skupine B. V skupini A je Wolfsburg gostil Bayern, Roma pa je odpotovala v Turčijo, kjer se je pomerila proti Galatasarayu. V skupini B so nogometašice Chelseaja gostile nizozemski Twente, Real Madrid pa škotski Celtic.

Wolfsburg – Lyon 0:2
Na devetem medsebojnem srečanju teh dveh nogometnih velikanov je do zmage prišel Lyon, kar je tudi tretja zmaga za Francozinje na zadnjih štirih obračunih. Nogometašica Alexandra Popp je na tem obračunu postala šele druga igralka v zgodovini tekmovanja, ki je zbrala 100 nastopov. Wendie Renard je v 8. minuti tekme z glavo zadela za vodstvo Lyona, v 53. minuti pa je Lindsey Horan podvojila vodstvo iz enajstmetrovke, potem ko so nogometašice Wolfsburga storile prekršek nad Melchio Dumarnay v kazenskem prostoru. Lyon ima zdaj šest točk od šestih, medtem ko je Wolfsburg zabeležil drugi poraz v skupinskem delu.

Galatasaray– Roma 1:6
Roma je srečanje začela odlično, saj je Hawa Cissoko na svojem evropskem debiju zadela z glavo že v 7. minuti tekme. Valentina Giacinti je nato z novim golom z glavo podvojila vodstvo, Emilie Haavi in Manuela Giugliano pa sta vodstvo povišale na 0:4. V 76. minuti je najboljša strelka kvalifikacij Andrea Staškova znižala vodstvo na 1:4, kar je bil tudi prvi zadetek Galatasaraya v skupinskem delu lige prvakinj. Rimljanke so imele zadnjo besedo na tekmi, saj sta v sami končnici do gola prišle tudi Marta Pandini in Alice Correli, ki sta postavili končnih 1:6.

Twente – Chelsea 1:3
Chelsea je na gostovanju na Nizozemskem povedel v 7. minuti, ko je Agnes Beever-Jones s strelom iz razdalje premagala domačo vratarko, vodstvo pa je dobrih deset minut kasneje z novim natančnim strelom z razdalje podvojila Maika Hamano. Guro Reiten je sredi drugega polčasa z enajstmetrovke zadela že tretji gol Chelseaja, nato pa je Nikee van Dijk po dobri podaji Elle Peddemors dosegla tolažilni gol za domačinke in za končnih 1:3.

Real Madrid – Celtic 4:0
Že na samem začetku srečanja je nogometašica Real Madrida Carolina Weir dosegla osupljiv zadetek, ko je z odmerjenim strelom z levo nogo premagala gostujočo vratarko. V nadaljevanju so Madridčanke prevladovale na igrišču in dobro igro nadgradile z zadetkom v 72. minuti tekme, ko je z glavo zadela rezervistka Signe Bruun. 8 minut kasneje je do gola prišla tudi rezervistka Caroline Moller, ki je z lobom z velike razdalje povišala vodstvo na 3:0. Samo tri minute kasneje pa je končnih 4:0 postavila Linda Caicedo, ki je zadela z enajstmetrovke.

Stadion.si je spletni portal, namenjen promociji aktivnega načina življenja. Poleg informacij o aktivnem načinu življenja so vam na voljo tudi novice s področja športa, gospodarstva, turizma ter zdravja.