Please make sure that, your allow_url_include is on and location is correct. Also make sure your location is current. Verify your location from here https://openweathermap.org/find MOD_SPWEATHER_ERROR_PLATFORM_OPENWEATHERMAP

Klemen Prepelič z Valencio nemočen v Münchnu

V uvodnih tekmah 14. kroga košarkarske evrolige sta se v Münchnu srečali ekipi slovenskih igralcev, Žana Marka Šiška, ki ga ni bilo v postavi Bayerna, in Klemna Prepeliča, ki je v dresu Valencie doživel osmi poraz v sezoni (97:92).

Prepelič je zbral šest točk in pet podaj

Slovenski reprezentant je igral dobrih 21 minut in v tem času zadel le en met iz igre (1:6). Kazenske mete je izvajal 3:3, imel pa je še eno ukradeno ter dve izgubljeni žogi.

Žalgiris je prišel do 50-odstotnega izkupička, saj je po treh zaporednih zmagah na domačem igrišču premagal Real Madrid z 81:72. Igralci iz Kaunasa so dobili zadnjo četrtino s 25:17, center Špancev Walter Tavares (221 cm) pa se je vpisal v zgodovino evrolige kot košarkar z največ blokadami.

Serijo kar devetih porazov je v Beogradu prekinil Armani Milano, ki je bil boljši od Crvene zvezde z 71:67. Domači so sicer dobili drugi polčas za deset točk, vendar niso mogli preprečiti zmage Italijanov, ki so vodili praktično celo tekmo. Ključno vlogo v končnici je odigral najboljši strelec Milana Billy Baron (19 točk, trojke 5:10).

Priložnost za skok na prvo mesto je zapravil Olympiacos, ki je dva dni nazaj v derbiju nadigral Fenerbahče s 27 točkami razlike, danes pa je v drugem polčasu zapravil 21 točk prednosti proti Asvelu in desetinko sekunde pred koncem prejel trojko za 77:75. Mož odločitve je bil Amine Noua. Grki tako ostajajo pri devetih zmagah, prvo mesto na lestvici pa drži Fenerbahče, ki bo jutri gostil zasedbo Baskonie.

Preostali petkovi pari so Virtus Bologna - Maccabi Tel Aviv, Partizan Beograd - Anadolu Efes Istanbul, Barcelona - Panathinaikos Atene in Monaco - Alba Berlin.