Memphis po zmagi nad Milwaukeejem na prvo mesto zahoda

Košarkarji Memphis Grizzlies so v severnoameriški ligi NBA podaljšali svoj niz na sedem zmag in na derbiju večera s 142:101 premagali Milwaukee Bucks.

Z zmago so se povzpeli tudi na vrh zahodne konference. V dresu grizlijev je blestel Ja Morant s trojnim dvojčkom; dosegel je 25 točk, ter po deset skokov in podaj.

To je bil za Moranta, ki se je vrnil po poškodbi, drugi trojni dvojček v sezoni, skupno pa sedmi v karieri. Po tekmi je 23-letnik priznal, da je bila to najboljša predstava Memphisa v sezoni.

"Bili smo resnično odlični v obrambi in to nam je omogočilo lahkotno igro," je dejal Morant: "Lahko smo prišli na vsak položaj in zadevali."

Na začetku zadnje četrtine je Milwaukee zaostajal za 50 točk, njihov osmi poraz v sezoni pa je bil najbolj boleč za ekipo Giannisa Antetokounmpa. Grk je tokrat zbral 19 točk.

Ker so New Orleans Pelicans nato izgubili tekmo proti Utah Jazz po podaljšku s 129:132, so grizliji zdaj s pičlo razliko vodilni na zahodu.

Tyler Herro pa je za Miami Heat dosegel osebni strelski rekord kariere z 41 točkami, dodal je še šest skokov in pomagal vročici do zmage s 111:108 v Teksasu proti Houston Rockets.

Dvaindvajsetletnik je postal najmlajši igralec v ligi NBA, ki je na eni tekmi dosegel 40 točk, od tega deset trojk, ter pet skokov.

"Počutim se dobro, poskušam ne zapraviti svojih priložnosti. Soigralci mi podajajo žogo v položajih, kjer lahko igram, zato se jim skušam oddolžiti. To je še ena velika zmaga za nas," je dejal Herro.

Jimmy Butler je k zmagi dodal 20 točk, deset skokov in sedem podaj.

Phoenix Suns so prekinili črn niz petih zaporednih porazov in v Los Angelesu s 111:95 premagali oslabljene Clippers, pri katerih so manjkali Kawhi Leonard, Paul George, Norman Powell, Reggie Jackson in Ivica Zubac.

Mikal Bridges je dosegel 27 točk, Chris Paul pa je k zmagi dodal 15 točk in 13 podaj.