Košarkarji Cedevite Olimpije so izgubili proti Budućnosti iz Podgorice z 71:91

Cedevita Olimpija je imela možnost, da proti močni Budućnosti popravi vtis iz prvih petih krogov, v katerih je vknjižila tri poraze. Za mnoge bi bila njena zmaga presenečenje, ki pa se na žalost domačih navijačev ni zgodilo. Po njem je dišalo le v prvi četrtini, v kateri so Ljubljančani vodili tudi za deset točk, a prednost prehitro izpustili iz rok, gosti so že na odmor odšli s petimi točkami prednosti.

Olimpija je bila slaba pri metu z razdalje, izgubila je tudi skok. Do izida 50:56 je imela še realne možnosti, a delni izid 0:7 jo je pahnil v visok zaostanek, ki je do konca tretje četrtine še narasel. V zadnji četrtini so prišli najbližje na deset točk zaostanka, a nato so tekmeci kaznovali njihovo igro na vse ali nič, tako da večje negotovosti ni bilo.

V ljubljanski vrsti se je izkazal Devante Jones, ob stoodstotnem metu, zadel je obe trojki, vseh pet metov za točki in oba prosta meta, je dosegel 18 točk, a je bil kot edini razpoloženi igralec premalo, da bi Ljubljančani lahko bolj ogrožali črnogorsko ekipo. Pri njej je bil z 19 točkami najučinkovitejši Nikola Tanasković. Nekdanja igralca Olimpije, zdaj pa Budućnosti, Kevin Duane Ferrell in Alen Omić sta dosegla 14 oziroma štiri točke.

V naslednjem krogu 4. novembra bo Cedevita Olimpija gostovala pri Crveni zvezdi.

* Dvorana Stožice, gledalcev 2127, sodniki: Belošević, Jovčić, Milojević (vsi Srbija).
* Cedevita Olimpija: Stewart 13 (3:4), Robinson 10 (2:2), Jones 18 (2:2), Radović 6, Nikolić 3 (0:2), Blažič 10 (6:6), Beringer 2, Geben 9.
* Budućnost: Sulaimon 12, Ilić 6 (2:2), Slavković 8, Tanasković 19 (3:3), Ferrell 14 (2:2), Jovanović 4, Omić 4, Wright 15 (5:6), Kamenjaš 9 (1:2).
* Prosti meti: Cedevita Olimpija 13:16, Budućnost 13:15.
* Met za tri točke: Cedevita Olimpija 6:27 (Jones 2, Radović 2, Nikolić, Geben), Budučnost 8:20 (Sulaimon 2, Slavković 2, Tanasković 2, Ferell 2).
* Osebne napake: Cedevita Olimpija 22, Budućnost 18.