Dončićevih 40 točk premalo za zmago Dallasa v Arizoni

Slovenski košarkarski zvezdnik Luka Dončić je z Dallas Mavericks v ligi NBA po uvodni zmagi že na drugi tekmi sezone kljub 40 točkam doživel prvi poraz. Dallas je gostoval v Arizoni pri Phoenix Suns, ki so ves čas vodili od druge četrtine naprej in zanesljivo zmagali s 114:102.

Japonska, Okinava. Slovenski košarkar Luka Dončić med tekmo prvega kroga skupine F med Slovenijo in Zelenortskimi otoki na svetovnem prvenstvu FIBA 2023. Foto: Xinhua/STA Arhiv Xinhua/STA
Pri domači ekipi je veteran Kevin Durant dosegel 31 točk in kot osmi košarkar v zgodovini presegel 29 tisoč točk v ligi NBA. Jusuf Nurkić pa je k zmagi dodal 18 točk in 14 skokov. Izkazal se je tudi Devin Booker z 21 točkami, novinec Ryan Dunn pa je ob svojem prvencu zbral 13 točk.

Dončić je 40 točkam dodal še deset skokov in štiri podaje. Slovenec je tekmo odlično odprl in v prvem polčasu dosegel 23 točk, nato pa se je po polčasu ohladil, piše ESPN, in iz igre zadel le 12 od skupno 25 metov iz igre, vključno s petimi od 13 za tri točke.

"Mislim, da smo si priigrali dobre položaje za met, a je bilo veliko prekratkih. Kar nekaj metov, ki jih sicer zadenemo, smo zgrešili. Phoenix je bil dober v obrambi, zelo agresiven," so izjavo Dončića po tekmi navedli pri MMC.

Kyrie Irving je za Dallas dodal 22 točk, Klay Thompson pa 19, od tega je zadel pet trojk. Zvezdniška trojica Dallasa je skupaj zbrala 81 točk.

Zdaj se košarkarji Dallasa vračajo domov, kjer bodo v ponedeljek gostili Utah Jazz.

Poraz, še drugi v sezoni, je doživela tudi ekipa drugega Slovenca v ligi NBA, Denver Nuggets. Zlata zrna so kljub 41 točkam MVP-ja Nikole Jokića, od tega je zadel sedem trojk, s 104:109 izgubila proti Los Angeles Clippers, Vlatko Čančar pa tokrat ni dobil priložnosti za igro.

LeBron James je Los Angeles Lakers s trojnim dvojčkom (32 točk, 14 skokov, 10 podaj) popeljal do zmage proti Sacramento Kings s 131:127, kar je bila za jezernike tretja zmaga v sezoni. Anthony Davis je k zmagi dodal 31 točk.

Izkupiček 3:0 imajo na uvodu v sezono še branilci naslova Boston Celtics, ki so tokrat s 124:118 premagali Detroit Pistons, potem ko sta in Cleveland Cavaliers, ki so bili s 135:116 boljši od Washington Wizards.