Košarkarji ECE Triglava so premagali Thermano Zlatorog s 83:75

Košarkarji ECE Triglava so kot zadnji v novi sezoni prišli do zmage v ligi OTP banka. V derbiju z dna razpredelnice so v gosteh premagali Thermano Zlatorog s 83:75.

Varovanci trenerja Danijela Radosavljevića so zmago dosegli z odlično predstavo v zadnji četrtini, ko so s čvrsto obrambo za skoraj štiri minute zaprli vse poti do svojega koša, hkrati pa z zbrano in kolektivno igro v napadu naredili delni izid 10:0 za vodstvo 77:67 v 37. minuti.

Zlatorog se je sicer vrnil na 75:77, toda Gaber Ožegović in Urban Oman sta ohranila mirno roko s črte prostih metov, tako da je zmaga zasluženo odšla na Gorenjsko.

Pri gostih je 20 točk dosegel Črt Čabrilo (trojke 3:5), po 13 sta jih dodala Uroš Šikanić (7 skokov) in Stefan Ristić (5 skokov), za domače pa je največ točk zbral Anthony Walker (15).

Laščani bodo v 6. krogu 30. oktobra gostovali v Novem mestu, Kranjčane pa 2. novembra čaka lokalni derbi z LTH Castings.

* Dvorana Tri lilije, gledalcev 200, sodniki: Zupančič (Ljubljana), Mušić (Rogatec), Rener (Koper).
* Thermana Zlatorog: Pirš 10 (5:6), Bobnar 9 (2:3), Lee 11 (1:3), Walker 15 (2:4), Zulić 8, Urbanija 2, Tratar 9, Horvat 11 (1:2).
* ECE Triglav Kranj: Šikanić 13 (7:8), Ožegovič 11 (2:2), Čabrilo 20 (3:6), Bilić 7, Oman 9 (4:4), Flerin 8, Ristić 13 (3:4), Sanabor 2.
* Prosti meti: Thermana Zlatorog 11:18, ECE Triglav 19:24.
* Met za tri točke: Thermana Zlatorog 8:16 (Horvat 2, Zulić 2, Pirš, Bobnar, Walker, Tratar), ECE Triglav 6:19 (Čabrilo 3, Oman, Ožegovič, Bilić).
* Osebne napake: Thermana Zlatorog 23, ECE Triglav 16.