Bayern odpihnil Bochum in se vrnil na vrh bundeslige

Leipzig slovenskih nogometašev Benjamina Šeška in Kevina Kampla je le 24 ur ostal na vrhu nemške nogometne lige. Potem ko je saška ekipa v soboto v 8. krogu premagala Freiburg s 3:1 in prehitela Bayern, je ta danes odpravil Bochum s 5:0 in se vrnil na prvo mesto.

Obe vodilni ekipi imata sicer enak točkovni izkupiček (20), a imajo Bavarci precej boljšo razliko v golih (29:7 in 14:3).

Bochum, zadnja ekipa nemške lige z le eno točko, ni imel nobenih možnosti v boju z Bayernom. Ta si je hitro opomogel po polomu v ligi prvakov sredi tedna v Barceloni (1:4) in danes sam do vrha napolnil mrežo tekmecev, zadelo pa je pet različnih igralcev. Bochum je načel Michael Olise v 16. minuti s prostega strela, potem je zadel Jamal Musiala še v prvem delu, v nadaljevanju pa najprej Harry Kane z devetim golom v sezoni, Leroy Sane s prvim, bavarski strelski večer je dokončal Kingsley Coman.

Leipzig je v soboto šele v drugem polčasu strl Freiburg in z goli Willija Orbana, Lutsharela Geertruide in Loisa Opende potrdil šesto zmago v sezoni. Slovenska igralca v Leipzigu sta začela v prvi postavi, Šeško je igral do 65. minute, Kampl pa celo tekmo.

Spodrsnilo pa je Borussii Dortmund, ki je še na četrtem gostovanju v sezoni izgubila, z 2:1 je bil boljši Augsburg. Pa tudi prvak Bayer Leverksuen je dobil le točko v gosteh pri Werderju po 2:2, pri čemer so si Bremenčani zabili tudi avtogol, a so nato izenačili v 90. minuti.

Bayer je s 15 točkami tretji, enak točkovni izkupiček ima tudi četrti Freiburg.

Danes bosta še tekmi Union Berlin - Eintracht Frankfurt (slednji lahko z zmago skoči na tretje mesto) ter Heidenheim - Hoffenheim.