Please make sure that, your allow_url_include is on and location is correct. Also make sure your location is current. Verify your location from here https://openweathermap.org/find MOD_SPWEATHER_ERROR_PLATFORM_OPENWEATHERMAP

United se ne izboljšuje, poražen tudi proti West Hamu

Nogometaši Manchester Uniteda nadaljujejo neprepričljive predstave v angleškem državnem prvenstvu. V devetem krogu so zabeležili četrti poraz, v Londonu jih je z 2:1 premagal West Ham in jih kaznoval za neučinkovitost v prvem polčasu in dve napaki v obrambi v drugem. United je po novem neuspehu šele na 14. mestu prvenstvene razpredelnice.

Manchester United bi lahko že v prvem polčasu prišel do zanesljivega vodstva. Pripravil si je ogromno lepih priložnosti, ki pa jih Alejandro Garnacho, zadel je okvir vrat, Rasmus Hoejlund, Bruno Fernandes, Marcus Rasford, Diogo Dalot, Lisandro Martinez, tudi on je po kotu zadel le prečko, in Casemiro niso izkoristili. Posebej priložnost Dalota je sodila v rubriko "saj ni res, pa je". Portugalec je namreč že preigral vratarja, a namesto da bi žogo poslal v prazen gol, je streljal čezenj.

In kot je to ponavadi v nogometu, se zgrešene priložnosti kaznujejo. V drugem delu je bil West Ham nevarnejši tekmec, dočakal je tudi napako tekmecev in z nekaj sreče prišel do vodstva. Po napaki pri predaji žoge Garnacha Danny Ings v kazenskem prostoru žoge ni najbolje zadel, toda njegov strel je izpadel kot odlična podaja strelcu Crysenciu Summervillu.

Gosti so po treh podajah z glavo in golu Casemira sicer izenačili, a Matthijs de Ligt je v 87. minuti v storil nepotreben prekršek, zakrivil enajstmetrovko, to je uspešno izvedel Jared Bowen. Na obeh straneh je bilo do konca še nekaj priložnosti, toda izid se ni spremenil.

Chelsea je tekmo proti Newcastlu odlično začel. Gol Cola Palmerja so sicer zaradi nedovoljenega položaja razveljavili, zato pa se je angleški reprezentant še enkrat izkazal v 18. minuti, začel je protinapad. Z dolgo in natančno podajo je zaposlil Pedra Neta, ta je z leve strani podal žogo v sredino, kjer je bil nepokrit Nicolas Jackson, ki je Londončane povedel v vodstvo. A polčas se je vendarle končal z izidom 1:1, tudi Newcastle je pokazal, da zna izpeljati protinapad, ki ga ni bilo težko zaključiti Alexandru Isaku.

Palmer pa je odlično formo potrdil po dobri minuti drugega polčasa. Potem ko so gosti izgubili žogo na sredini igrišča, je z njo pretekel 30 metrov, nato pa močno in natančno streljal za novo vodstvo gostiteljev. Kot se je izkazalo, je s tem postavil tudi končni izid.

Do prve zmage v sezoni je prišel Crystal Palace, v londonskem obračunu je z 1:0 ugnal Tottenham. Edini gol je v 31. minuti postavil Jean-Philippe Mateta.

Ob 17.30 se bo začel še derbi kroga med Arsenalom in Liverpoolom.

Stadion.si je spletni portal, namenjen promociji aktivnega načina življenja. Poleg informacij o aktivnem načinu življenja so vam na voljo tudi novice s področja športa, gospodarstva, turizma ter zdravja.