Krog preobratov v angleški ligi

Na tekmi 8. kroga angleškega nogometnega prvenstva med Manchester Unitedom in Brightonom so bili domači navijači po prvem polčasu spet nejevoljni. United je namreč zaostajal z 0:1, a se v drugem rešil, gola Alejandra Garnacha in Rasmusa Hoejlunda sta mu zagotovila zmago in vsaj nekaj začasnega miru v slačilnici.

To pa ni bil edini preobrat na sobotnih tekmah. Na prvi tekmi je West Ham povedel na gostovanju pri Tottenhamu, a na koncu izgubil z 1:4. Proti Fulhamu je zaostajala tudi Aston Villa, toda z goloma Morgana Rogersa in Ollieja Watkinsa prišla do zasuka. Po zaostanku je Fulham v 64. minuti ostal še z igralcem manj, za nameček pa si zabil še avtogol za izid 1:3.

Največji preobrat pa je uspel Leicestru. Pri Southamptonu je po prvem polčasu zaostajal z 0:2, a do konca dosegel tri gole in proti tekmecem, ki so prav tako v spodnjem delu razpredelnice, zabeležil pomembno zmago.

V Ipswichu sta se prav tako srečali ekipi s spodnjega dela lestvice, Everton je gostitelje premagal z 2:0. Dobro formo je potrdil Brighton, z 1:0 je ugnal Newcastle in se na lestvici začasno prebil na peto mesto.

Danes bo še tekma Bournemouth - Arsenal, po kateri se Londončani lahko začasno prebijejo na prvo mesto, saj bosta Liverpool in Manchester City svoji tekmi tega kroga odigrala v nedeljo.