Leipzig ugnal Mainz, Leverkusen boljši od Frankfurta

Nogometaši Leipziga, kjer igrata slovenska nogometaša Benjamin Šeško in Kevin Kampl, so v sedmem krogu nemškega prvenstva v gosteh z 2:0 premagali Mainz in neporaženi ostajajo na vrhu bundeslige. Aktualni prvaki iz Leverkusna so z 2:1 ugnali Eintracht Frankfurt in ga prehiteli na četrtem mestu lestvice.

Šeško je začel današnjo tekmo in igral do 73. minute, medtem ko je Kampl v igro vstopil v 56. minuti. Za rdeče bike iz Leipziga sta zadela Xavi Simons (20.) in Willi Orban (37.).

Leipzig je na dosedanjih sedmih tekmah nanizal pet zmag in dva remija ter je pri 17 točkah na vrhu prvenstvene lestvice. Drugi je s 15 točkami po novem Freiburg, ki je danes s 3:1 premagal Augsburg. Za domačo zasedbo so v prvem polčasu zadeli Vincenzo Grifo, Philipp Lienhart in Christian Günter.

Tretji Bayern iz Münchna bo danes ob 18.30 gostil Stuttgart, Bavarci pa bi se v primeru zmage na vrhu izenačili z Leipzigom.

Branilec naslova Bayer je po zmagi nad Frankfurtom zdaj četrti s 14 točkami, Frankfurt ima točko manj. Gostje so sicer povedli, ko je v 16. minuti najstrožjo kazen izkoristil Omar Marmoush. V 25. je izenačil Robert Andrich, tri točke pa je v 71. minuti priskrbel Victor Boniface, ki je v deveti minuti pri izidu 0:0 zapravil enajstmetrovko.

Pri 13 točkah je tudi dortmundska Borussia, ki je že v petek z 2:1 premagala St. Pauli.

Na preostalih današnjih obračunih je Borussia Mönchengladbach doma premagala Heidenheim, Hoffenheim pa je bil s 3:1 boljši od zadnjeuvrščenega Bochuma.

Krog bosta v nedeljo sklenili tekmi Holstein Kiel - Union Berlin ter Wolfburg - Werder Bremen.