Please make sure that, your allow_url_include is on and location is correct. Also make sure your location is current. Verify your location from here https://openweathermap.org/find MOD_SPWEATHER_ERROR_PLATFORM_OPENWEATHERMAP

Livepool po zmagi na derbiju s Chelseajem ostaja na vrhu letvice

Nogometaši Liverpoola so tudi po osmem krogu angleškega prvenstva ostali na vrhu prvenstvene lestvice, potem ko so na derbiju kroga z 2:1 premagali Chelsea. Tekma sicer z lepoto ni navdušila, priložnosti ni bilo veliko, vsaj v prvem polčasu so bili gosti v polju boljši tekmec, a tega niso kronali z golom.

V prvem delu ga je dosegel Liverpool, in sicer z enajstmetrovke. Levi Colwill je storil prekršek nad Curtisom Jonesom, z bele pike pa je bil natančen Mohamed Salah. Londončani so imeli v tem delu terensko premoč, pripravili so si dve priložnosti, Nicolas Jackson je oplazil vratnico, Cole Palmer pa je streljal čez gol. Liverpoolčani so imeli ob koncu žogo na beli piki, na katero je sodnik po prekršku vratarja Robert Sancheza nad Jonesom še enkrat pokazal, toda po ogledu posnetka se je premislil.

Drugi del je bil po posesti žoge bolj izenačen, gosti pa so prišli do izenačenja v 48. minuti. Moises Caicedo je lepo podal do Jacksona, ta pa je mimo vratarja poslal žogo v mrežo. Sodnik je gol najprej razveljavil, toda po posredovanju Vara vendarle ugotovil svojo zmoto.

A veselje gostov je bilo kratko, saj so domači hitro odgovorili. Salah je podal z desne strani, Jones se je izognil prepovedanemu položaju, žoge sicer ni najbolj sprejel, a na koncu vseeno vrhunsko odreagiral in jo poslal mimo vratarja v mrežo.

Po obdobju enakovredne igre je ob koncu Liverpool zdržal napade tekmecev, še enkrat je dokazal, da ima odlično obrambo, ki je doslej v ligi prejela le tri gole. Liverpool, ki s Chelseajem ni izgubil že na deseti tekmi zapovrstjo, je z zmago zadržal točko prednosti pred Manchester Cityjem.

Ta je nadaljeval trend preobratov v tem krogu, ki so ga ekipe začele na sobotnih tekmah. V Wolverhamptonu je od sedme minute zaostajal, v 33. minuti prek Joška Gvardiola izenačil, rešil pa se šele v peti, zadnji minuti sodnikovega dodatka, ko je po kotu z glavo v polno zadel John Stones.

Za branilce naslova je Wolverhampton na domačem igrišču tradicionalno neugoden tekmec, ne glede na položaj na lestvici. Letos je brez zmage na zadnjem mestu, a je s svojo obrambno igro tudi tokrat pošteno namučil četo Pepa Guardiole.

V sedmi minuti se je po lepi podaji Nelsona Semeda z desne strani pred vrati dobro znašel Joergen Strand Larsen. Po golu domačih so gosti po pričakovanjih povsem zagospodarili na igrišču, hrvaški reprezentant Gvardiol je s strelom od daleč izid izenačil, nato pa igra ne en gol, v kateri je bilo veliko priložnosti, a nobene stoodstotne, ni obrodila sadov vse do pete minute sodnikovega dodatka.

Takrat je 18. kot za svojo ekipo izvedel Phil Foden, v kazenskem prostoru pa je bil najvišji branilec Stones. Domači nogometaši so menili, da je ob strelu Bernardo Silva nepravilno oviral vratarja Joseja Saja, a je sodnik po ogledu videoposnetka gol priznal.

Stadion.si je spletni portal, namenjen promociji aktivnega načina življenja. Poleg informacij o aktivnem načinu življenja so vam na voljo tudi novice s področja športa, gospodarstva, turizma ter zdravja.