Please make sure that, your allow_url_include is on and location is correct. Also make sure your location is current. Verify your location from here https://openweathermap.org/find MOD_SPWEATHER_ERROR_PLATFORM_OPENWEATHERMAP

Mateja Zver in Izabela Križaj kljub dobri predstavi izgubile proti Manchester Cityju

Na prvih obračunih 2. kroga elitne lige prvakinj so bile na delu ekipe iz skupine C in iz skupine D. V skupini C je Juventus na domačem terenu gostil Bayern, Arsenal pa norveško ekipo Valerenga. Skupina D je ponudila obračuna med ekipo St. Polten, v katerem nastopata dve slovenski reprezentantki in Manchester Cityjem, ter med Barcelono in Hammarbyjem.

Juventus – Bayern Munchen 0:2
Obe ekipi sta v prvem krogu tekmovanja premagali svoje nasprotnike, a je Bayern bil tisti, ki je ohranil svoj zagon in povedel v 17. minuti tekme, ko se je pred golom nasprotnika najbolje znašla Linda Dallmann, in s strelom iz neposredne bližine zatresla mrežo nasprotnika. V 27. in 33. minuti so nogometašice Juventusa bile zelo blizu zadetka, a se je prvo z obrambo izkazala vratarka Bayerna, nato pa je Nemke rešil tudi okvir vrat. Tudi v drugem polčasu Juventus nikakor ni mogel priti do zadetka, je pa zato Harder zapečatila zmago Bayerna. S svojim 39. zadetkom v Ligi prvakinj za ženske je Harderjeva zdaj na 10. mestu lestvice strelcev in si mesto deli z Hanno Ljunberg.

Arsenal – Valerenga 4:1
Po porazu proti Bayernu iz Munchna prejšnji teden, je Arsenal bil poražen tudi v ligi proti Chelseaju, kar je povzročilo odstop glavnega trenerja Jonasa Eidevalla. Tokrat so proti Valerengi pod vodstvom začasnega trenerja Reneeja Slegersa zadeli že v drugi minuti srečanja, ko se je pred golom najbolje znašla Emily Fox, Caitlin Foord pa je nato vodstvo podvojila v 29. minuti. Gostje so po ukradeni žogi v 35. minuti znižale prednost z golom Olauge Tvedten, a je Arsenal v končnici tekme potrdil zmago še z dvema goloma, ki sta jih dosegle Mariona Caldentey in Alessia Russo.

St. Polten – Manchester City 2:3
Manchester City je na prvi tekmi premagal Barcelono in nakazal, da bo v letošnji sezoni eden od favoritov za osvojitev elitne Lige prvakinj. Že v 5. minuti tekme je Alanna Kennedy z močnim strelom iz razdalje povedla Manchester City v vodstvo, kar je bil tudi njen prvi zadetek vse od maja 2022. Melanie Brunnthaler se je še pred koncem prvega polčasa po zmedi pred golom Manchester Cityja najbolje znašla, in uspela zadeti za izenačenje. V 53. minuti pa se domačinke tudi povedle z golom Kamile Dubcove, ki je z volejem premagala gostujočo vratarko, a je Aoba Fujino samo 4. minute kasneje zadela za izenačenje. Nogometašice Cityja so v 80. minuti prišle do popolnega preobrata, saj je rezervistka Laruen Hemp z dobrim predložkom iz kota podala na glavo Fowlerjeve, ki pa je dosegla zadetek za zmago Angležinj. Za St. Polten sta nastopili tudi obe slovenski reprezentantki Mateja Zver in Izabela Križaj, ki pa žal nista uspeli priti do zmage.

Barcelona – Hammarby 9:0
Barcelona se je po porazu proti Manchester Cityju odzvala z izjemno predstavo proti Hammarbyju, ki je na svoji prvi tekmi v zgodovini tega tekmovanja premagal St. Polten. Graham Hansen je prva načela mrežo, do konca prvega polčasa pa sta po gol še dodale Claudia Pina in Alexia Putellas. V nadaljevanju sta Graham Hansen in Pina prišle do novih zadetkov, na lestvici strelk pa so se jima pridružile še Mapi Leon, Ewa Pajor, Esmee Brugts in Fridolina Rolfo, ki je s strelom z enajstmetrovke postavila končnih 9:0 v korist Barcelone.

Stadion.si je spletni portal, namenjen promociji aktivnega načina življenja. Poleg informacij o aktivnem načinu življenja so vam na voljo tudi novice s področja športa, gospodarstva, turizma ter zdravja.