Domžale po zmagi na derbiju proti Muri prevzelo prvo mesto EON NextGen lige

Tokratno kolo EON NextGen lige je ponudilo zanimive tekme, med najzanimivejšimi pa nedvomno spadajo obračuni med Muro in Domžalami, kjer so gledalci videli kar 7 zadetkov, ter med vodilnim Bravom in ljubljansko Olimpijo.

Na prvem srečanju 11. kola sta se pomerila domači Aluminij in Radomlje. 70 gledalcev je v Kidričevem prvi gol videlo v 37. minuti, ko je Maksim Vid Beljkaš zatresel domačo mrežo. Lukas Čeh je izid izenačil v 49. minuti, a je na žalost domačih navijačev 3 minute kasneje za novo vodstvo gostov poskrbel Nemanja Milojević. Gostje so do konca tekme še trikrat zatresli mrežo Jana Petka in premagali Aluminij s kar 1:5.

Celjani so po dobrem začetku sezone malo padli v formi in zabeležili le eno zmago na zadnjih štirih obračunih. Tokrat so proti zadnjeuvrščeni Gorici z golom Aneja Dorića v 65. minuti tekme prišli do zelo pomembnih treh točk, kar pomeni da so ostali na četrtem mestu lestvice.

Mura je na domačem terenu pred 80-imi gledalci gostila Domžale, ki je v letošnji sezoni v odlični formi. Gostje so povedli v 9. minuti z golom Karahodžića, izid pa je 3 minute kasneje izenačil drugi najboljši strelec letošnjega prvenstva Nal Lan Koren. Le 2 minuti kasneje je avtogol dosegel igralec Mure Aljaž Strajnar, v 36. minuti pa je Jan Kranjc poskrbel za izenačenje na 2:2. V drugem polčasu je Mura znova povedla z golom Alina Kumera Čelika, a se s tem ni strinjal Luka Dovžan Karahodžić, ki je s svojim drugim golom na tekmi sedaj na tretjem mestu lestvice strelcev, in ima skupno 7 golov. Pred samim sodnikovim žvižgom pa je za novi gol in osvojitev vseh treh točk poskrbel Gal Kranjčič, ki je postavil končnih 3:4 v korist Domžal. Rumena družina je sedaj preskočila Bravo na prvem mestu lestvice, in je mesto višje zaradi boljše gol razlike.

Na drugem derbiju kola pa sta se pomerila Bravo in ljubljanska Olimpija. Edini gol na srečanju je v 63. minuti tekme dosegel Edmond Imeraj, ki je z golom prinesel svoji ekipi vse tri točke.

Krka je na domačem terenu izgubila proti Rudar Velenju, Fužinar pa je v gosteh proti Grosuplju izgubil z 2:0. Koper je z dvema goloma Antonia Buneta in enega Bache doma premagal Ilirijo z 3:0, obračun Interblock 1975 – Maribor pa je bil prestavljen, in se bo odigral 27. novembra.