Jeseničani napolnili mrežo Merana

Hokejisti Jesenic so se po nastopu v celinskem pokalu vrnili na tekme alpske lige. Na svoji sedmi tekmi so gostili Merano in ga visoko premagali. Mrežo tekmecev so dodobra napolnili, zmagali so namreč kar z 9:0 (4:0, 4:0, 1:0).

Že v prvi tretjini so dosegli štiri gole, strelci so bili Gregor Koblar, Luc Slivnik, Erik Svetina in Olli Valtola. V prvi polovici druge tretjine sta mreži mirovali, ko pa je Tjaš Lesničar izkoristil številčno premoč, se je Gorenjcem spet odprlo. Do konca tretjine so zadeli še Jaka Šturm, Žan Špari Leben in Ožbe Šlibar, zadnja dva sta bila uspešna po menjavi italijanskega vratarja.

V zadnjem delu so gostitelji nekoliko stopili s plina, v predzadnji minuti pa vendarle dosegli še en gol, drugič na tekmi je mrežo zatresel Finec Valtola.

Za Jeseničane je bila to šesta zmaga v ligi, tretja po rednem delu, z njo so se prebili na tretje mesto ligaške razpredelnice.