Winnipeg dosegel osem golov in ostaja neporažen

V severnoameriški hokejski ligi NHL so ponoči odigrali tri tekme. Najbolj učinkoviti so bili v ekipi Winnipeg Jets, San Jose so premagali z 8:3 in ostajajo neporaženi v novi sezoni. Carolina je ugnala Pittsburgh s 4:1, Colorado pa Anaheim s 4:3 po podaljšku.

Za Winnipieg, ki ostaja ena od treh še neporaženih ekip v ligi (poleg Calgaryja in Tampe), so se z učinkovitostjo izkazali Cole Perfetti, Neal Pionk in Vladislav Namestnikov. Vsi so prvič v karieri na eni tekmi zbrali štiri točke, Perfetti za dva gola in dve podaji, Pionk in Namestnikov pa za gol in tri podaje.

Za zmago Colorada je v podaljšku poskrbel Nathan MacKinnon z zadetkom 41 sekund pred koncem. Za Colorado je bila to prva zmaga v sezoni, blizu je bil že v rednem delu, a je izenačil Troy Terry 13 sekund pred koncem tretje tretjine, potem ko so pri Anaheimu tvegali brez vratarja Lukaša Dostala. Slednji je tekmo končal s kar 45 obrambami, razmerje strelov je bilo sicer 49-20 za zmagovalce. Za Colorado je v zadnji tretjini dvakrat zadel Ross Colton.

Carolina pa je po začetnem zaostanku dosegla štiri gole, dva ob številčni prednosti, in zanesljivo premagala Pittsburgh.

Moštvo slovenskega zvezdnika Anžeta Kopitarja Los Angeles Kings je v petek po treh porazih dočakalo zmago, kralji so v gosteh premagali Montreal s 4:1. Naslednjo tekmo bodo igrali v ponedeljek zjutraj v gosteh pri Anaheimu.