Domžale z novo zmago ohranilo prvo mesto EON NextGen lige

V 2. kolu EON NextGen lige je Olimpija remizirala proti novincu lige Fužinarju, Maribor je z 0:1 premagal Radomlje, Mura pa je na derbiju kola s kar 0:6 premagala Brinje Grosuplje. Domžale je z novo zmago ohranilo prvo mesto na lestvici, z 100-odstotnim izkupičkom v ligi pa se zaenkrat zraven Domžal lahko pohvali še A2S Celje, Bravo in Maribor.

Novinec v EON NextGen ligi Fužinar je na prvem srečanju drugega kola pred 350 gledalci gostil ljubljansko Olimpijo. V prvem polčasu ni bilo zadetkov, gledalci pa so prvega videli v mreži Olimpije v 79. minuti tekme, ko je Gal Naveršnik povedel svojo ekipo v vodstvo. Pet minut kasneje je Damjan Pauković zadel za izenačenje in delitev točk.

Mariborčani so po zmagi proti Aluminiju v prejšnjem kolu tokrat gostovali v Radomljah. Vijolični so z golom Nika Osterca v 14. minuti iz enajstmetrovke z minimalno razliko premagali Radomljane.

Mura je po uvodnem porazu proti Bravu želela svoje prve točke zabeležiti na gostovanju v Grosuplju. V 30. minuti tekme je za vodstvo črno-belih poskrbel Bine Anželj, do konca srečanja pa so njegovi soigralci uspeli mrežo zatresti še kar petkrat, za končnih 0:6.

Eden od favoritov za osvajanje prvenstva A2S Celje je na gostovanju v Kopru želelo zabeležiti nove tri točke. Luka Perkovič je za Celjane zadel že v 10. minuti tekme, Karapandža in Kurtović pa sta po gol dodala v 76. in 85. minuti tekme. Celjani so po novi zmagi in šestimi osvojenimi točkami skočili na drugo mesto razpredelnice.

Vodilna ekipa lige Domžale je z 0:2 premagala Aluminij, in obdržala vodstvo na lestvici z gol razliko 9:0 na prvih dveh odigranih tekmah.

Ilirija Extra-Lux je s kar 4:0 premagala Rudar Velenje, Gorica in Krka sta se razšla z delitvijo točk, Bravo Mastercard pa je sezono začel odlično, in zabeležil drugo zmago v prvenstvu proti novincu v ligi IB 1975 Ljubljani.