Jorgić po hudem boju brez četrtfinala na evropskem prvenstvu v Linzu

Najboljši slovenski namiznoteniški igralec Darko Jorgić je na evropskem prvenstvu v Linzu obstal v osmini finala v posamični konkurenci. Po hudem boju ga je v sedmih nizih premagal Šved Anton Kallberg. Hrastničan je klonil z izidom 3:4 (10, -5, 8, -11, -7, 9, -11).

Jorgić je v drugem krogu s 4:1 (7, 4, 9, -8, 10) premagal Norvežana Borgarja Hauga, s čimer je izpolnil osnovni cilj - uvrstiti se med najboljših 16 na prvenstvu stare celine. Za preskok v četrtfinale in s tem v boj za kolajno pa je slovenskemu igralcu v osmini finala zelo malo manjkalo.

Jorgić je pred dvema letoma na prvenstvu v Münchnu osvojil srebrno kolajno.

Pred tem sta nastope na prvenstvu dopoldne končala tudi Jorgićeva reprezentančna kolega Peter Hribar in Deni Kožul. V četrtfinalu moških dvojic sta na poti do kolajne naletela na previsoko oviro. Slovenski par sta premagala Avstrijec Maciej Kolodziejczyk in Moldavec Vladislav Ursu, ki nista oddala niza in sta slavila prepričljivo s 3:0. Avstrijsko-moldavska naveza je pred tem izločila tudi Jorgića s hrvaškim partnerjem Tomislavom Pucarjem.