Vijolični prevzeli vodstvo Eon NextGen lige

Vodilna Olimpija je v 24. kolu v gosteh izgubila od Domžal in dovolila Mariboru, da se povzpne na sam vrh lestvice. Celje se je z zmago proti Brinju iz Grosuplja približalo Grosupeljčanom na samo dve točki zaostanka, za vodilnim Mariborom pa šest tekem pred koncem tekmovanja zaostaja 10 točk.

Mura je v Radencih gostila Kalcer Radomlje. Vsi goli so bili doseženi v prvem polčasu obračuna, strelci pa so bili Nal Lan Koren v 11. minuti, Niko Kasalo v 16., in 18. minuti, končnih 4:0 pa je v 45. minuti tekme postavil Žan Petrovič.

Maribor se je v Veliki Polani pomeril proti domači Nafti 1903. Vijolični so povedli že v 2. minuti z golom Luka Hunjeta, končni rezultat prvega polčasa pa je v 33. minuti postavil Niko Osterc. Mariborčani so tretji in četrti gol dosegli v 57., in 87. minuti srečanja, ko sta po en gol dosegla Alex Ristić in Niko Grlić. Prvi je v letošnjem prvenstvo dosegel že 9 golov, Grlić pa je že pri številki 12.

Šestouvrščena ekipa A2S Celje se je na Štadionu Z'dežele pomerilo proti četrtouvrščeni ekipi Brinje Grosuplje. Tian Kujović je v 20. minuti dosegel prvi gol za Celjane, vodstvo pa je nato v 67. minuti podvojil Ivano Čančar. Pet minut pred koncem srečanja je Lucas Mačak dosegel še tretji zadetek za Celje, končnih 4:0 pa je v 88. minuti tekme postavil Hugo Šelih. Brinje Grosuplje je kljub porazu ostalo na četrtem mestu, a je dovolilo, da mu Mura uide na 6 točk razlike, vodilni Maribor pa na 8.

Ilirija Extra-Lux je na domačem tereneu premagala Tabor Sežano, z enakim rezultatom je tudi Velenje premagalo Koper. Bravo in Aluminij sta svoje srečanje končala z rezultatom 2:2, Krka pa je na svojem terenu s kar 6:1 bila močnejša od Gorice.