Začela se je nova sezona razburljive EON NextGen lige

Začela se je tudi druga sezona razburljive EON NextGen lige. V tekmovanju se bodo najboljše slovenske ekipe borile za naziv najboljše mladinske ekipe v Sloveniji. Prejšnjo sezono je naslov pripadel Mariboru, Mura je bila najbližja zasledovalka. Ali bo uspelo vijoličnim ubraniti naslov prvaka v novi sezoni? Začeli so z zmago proti Aluminiju.

Prvo kolo sta v novi sezoni EON NextGen lige odprla Olimpija Ljubljana in Ilirija Extra-Lux. Domačini iz Ljubljane so prvi gol dosegli tik pred koncem polčasa, ko je Pauković zadel za vodstvo z 1:0. Ilirija je izenačila v 56. minuti z golom Tea Jelača, za končnih 2:1 pa je tik pred sodnikovim žvižgom v 91. minuti tekme iz enajstmetrovke poskrbel Adriano Rizvić.

Celjani so na svojem stadionu gostili Brinje Grosuplje. Gostje iz Grosuplja so povedli v 7. minuti z golom Marka Krstića, tik pred koncem prvega polčasa pa je uspel izenačiti Marko Cvijetić. Celjani so v 56. in 63. minuti z goloma Perkovića in drugega na tekmi za Cvijetića uspeli v prvem kolu osvojiti vse tri točke.

Domžalčani so na domačem terenu pričakali Koper. Rene Hrvatin je v 22. minuti tekme načel mrežo Koprčanov, pred koncem polčasa pa je za vodstvo z 2:0 poskrbel Gal Kranjčič. V drugem polčasu pa je sledila prava goliada v mreži Kopra, saj so Domžale uspele še kar petkrat zatresti mrežo gostujočega vratarja Benjamina Žeraka. Rumena družina je uspela s kar 7:0 premagati Koper in skočiti na prvo mesto.

Mura je prejšnjo sezono končala na odličnem drugem mestu in tudi v novi sezoni spada med favorite za osvajanje prvenstva. Tokrat je v Radencih gostila Bravo Mastercard. Črno-beli so srečanje začeli odlično, saj je v 14. minuti za vodstvo zadel Nal Lan Koren, nogometaš, ki je že v prejšnji sezoni branil barve Mure. Gostje kljub prejetemu zadetku niso obupali, in že tri minute kasneje izenačili z golom Naja Lulića. V 79. minuti pa je za zmago Brava z golom iz enajstmetrovke poskrbel Kobi Bajc, in tako svoji ekipi priigral vse tri točke.

Lanski prvak Maribor je na prvem srečanju nove sezone uspel na domačem terenu z golom Podlesnika v 43. minuti premagati Aluminij z 1:0.

Novinec v ligi Interblock 1975 Ljubljana je svojo prvo sezono začel z visoko zmago nad Krko, katero je premagal s kar 5:0. Drugi novinec Fužinar pa je z 2:3 izgubil proti Gorici. Rudar Velenje je po začetnem vodstvu z 2:0 proti Radomljam uspelo zapraviti vodstvo, ko je Nemanja Milojević z dvema goloma svoji ekipi prinesel točko.