Riner nazaj na svetovni prestol

Kralj juda je nazaj. Francoski zvezdnik Teddy Riner je danes na svetovnem prvenstvu v Dohi osvojil naslov svetovnega prvaka v težki kategoriji. V finalu je po skoraj štirih minutah podaljška premagal evropskega prvaka iz leta 2021, Rusa Inala Tasojeva.

V finalu je vsak od tekmovalcev prikazal po en nevarnejši met, v obeh primerih pa so se sodniki odločili, da izvedena tehnika ni zadostovala za oceno. Šele v podaljšku je Francoz zmagal po protinapadu.

Štiriintridesetletni Riner je osvojil že 10. zlato kolajno na SP. Po letu 2017 pa na tovrstnih tekmovanjih ni več nastopal. Zdaj pa se Riner pospešeno pripravlja na olimpijske igre prihodnje leto v Parizu in kot kaže, lahko pred svojimi gledalci osvoji še tretji posamični olimpijski naslov.

Da mu nastopi v Parizu ustrezajo, je nazadnje dokazal letos z zmago na grand slamu.

Bron sta osvojila Uzbekistanec Ališer Jusupov, ki je v 2. krogu ugnal Vita Dragića, in Brazilec Rafael Silva.

V ženski finale težke kategorije sta se uvrstili Francozinja Julia Tolofua in olimpijska prvakinja, Japonka Akira Sone. Ljubitelji juda so si sicer želeli dvoboj Japonke s prvo nosilko in svetovno prvakinjo Romane Dicko, ki pa je izpadla po prvem nastopu.

Tolofua se je izkazala za dostojno zamenjavo za svojo rojakinjo in 22-letna Japonka je do druge zmage na SP po domačem Tokio 2019 prišla šele po treh kaznih in 7:13 minute podaljška.

Bronasti kolajni sta osvojili Brazilka Beatrix Souza in Izraelka Raz Hershko.