Mariborčanke boljše od Šempetrank

Mariborčanke so zabeležile drugo prvenstveno zmago, če minuli konec tedna v Grosupljem niso imele težkega dela, pa so se morale proti Šempetrankam, ki so v soboto presenetljivo izgubile proti Ankaranu, tokrat bolj potruditi. Šempetranke so se izkazale kot nevaren tekmec, imele so celo priložnost, da iztržijo ugodnejši rezultat.

V prvem nizu sta bili ekipi še pri izidu 21:21 izenačeni, a blok Ronje Štampar in razpoložena Iza Mlakar jim več nista dovolila, Mlakar je niz končala z asom. Nekoliko lažje so bankirke prišle do drugega niza, toda nato so prišle težave. Tretji niz je šel v roke Savinjčank, ki so se odlično upirale tudi v četrtem nizu. Čeprav so že zaostajale, so tekmice na 23. točki ujele, Katarina Bulc je imela celo priložnost, da ekipi zagotovi zaključno žogo. A storila je napako, kar je kaznovala Mlakar.

Poleg dvoboja ekip so gledalci videli tudi strelski dvoboj obeh nekdanjih reprezentančnih korektoric. Mlakar je na koncu dosegla 28 točk, Darja Eržen pa eno manj.