Please make sure that, your allow_url_include is on and location is correct. Also make sure your location is current. Verify your location from here https://openweathermap.org/find MOD_SPWEATHER_ERROR_PLATFORM_OPENWEATHERMAP

Odličen začetek Merkur Triglava in Alpacem Kanala v DP

Odbojkarji Merkur Triglava so odlično začeli novo državno prvenstvo. V drugem krogu so še drugič zmagali, drugič s 3:0, tokrat so se zmage veselili v Murski Soboti pri Panviti Pomgradu. Ob ACH Volleyju, ki bo svojo tekmo drugega kroga proti Fužinarju odigral v nedeljo, so edina ekipa s popolnim izkupičkom.

Trener Sašo Rop je bil pred začetkom skeptičen, saj je klub močno spremenil in pomladil ekipo. A njegove skrbi so vsaj za zdaj odveč, Kranjčani so namreč po Fužinarju gladko premagali še Prekmurce.

Bržkone je bil odločilen drugi niz, po prepričljivi zmagi v prvem so ga Gorenjci dobili tesno. Zaostajali so z 22:23, nato pa sta za preobrat poskrbela njihovo največje presenečenje začetka sezone mladi Jan Karl Jančič, z 18 točkami najučinkovitejši igralec tekme, dosegel je pet blokov in tudi dva asa, in Aljoša Šikanič. Slednji je gostom zagotovil zaključno žogo, ki jo je nato izkoristil Jančič. Tudi tretji niz je bil izenačen, po izidu 20:20 pa so imeli mirnejše roke gosti, predvsem Miha Mali in Jančič, ki je z asom končal tekmo.

Zelo dobro je prvenstvo začel tudi Alpacem Kanal, ki je prav tako zabeležil drugo zmago, a za razliko od Kranjčanov je zmagal s 3:2 in osvojil dve točki. Njegova žrtev je bil v Kamniku Calcit Volley, tekma je potrdila, da Kamničani letos niso tako močni kot zadnja leta. Varovanci Gašperja Ribiča so sicer dobili prvi niz, potem ko so jih v drugem delu gosti povsem nadigrali, so tudi izenačili, odločilni niz pa je pripadel Dejanu Vinčiću in kolegom.

Pri Kanalcih je bil spet razpoložen Vid Ranc, dosegel je 26 točk, Lian Svit Maretič jih je prispeval 20, od tega štiri z asi, kar osem blokov pa je v statistiko vpisal Matija Ćinćur.

Letos bo očitno prvenstvo zelo izenačeno. ACH Volley izstopa, več ekip pa je enakovrednih. To je pokazala tudi tekma v Novem mestu, kjer je Krka po izenačenem boju premagala i-Vent Maribor. Tretji in četrti niz sta bila v korist domačih odločena povsem na koncu, v tretjem so Štajerci ves čas vodili, domači pa so jih v končnici ujeli, po izidu 23:23 pa je dve točki dosegel domači kapetan Martin Kosmina. Dramatičen in poln preobratov je bil tudi četrti niz, ob pomoči Matica Rojnika je v njem odločilno vlogo spet odigral Kosmina.

A kapetan z 12 točkami ni bil najučinkovitejši igralec domače vrste, Miha Bregar je prispeval še točko več, medtem ko so imeli gosti dva učinkovitejša igralca. Gustavo Almeida Cavalcanti je v statistiko vpisal 19, Jaka Sešek pa 14 točk. Krka je sicer dosegla kar 12 asov.

Stadion.si je spletni portal, namenjen promociji aktivnega načina življenja. Poleg informacij o aktivnem načinu življenja so vam na voljo tudi novice s področja športa, gospodarstva, turizma ter zdravja.