Slovenski veterani uspešni na neuradnem svetovnem prvenstvu v odbojki na Mallorci

V Alcudiji na španskem otoku Mallorca se je med 7. in 12. oktobrom odvijalo 6. neuradno svetovno prvenstvo veteranov v odbojki, tako v dvorani kot na mivki. Tekmovanja se je udeležilo več kot 50 ekip v dvoranski odbojki in okoli 90 ekip v odbojki na mivki. Slovenijo so zastopale dve ekipi v odbojki na mivki ter dve ekipi v dvoranski odbojki v starostnih skupinah 56–64 in 65+.

Slovenski predstavniki na mivki tokrat niso posegli po višjih mestih, v dvoranski odbojki pa so dosegli izjemne rezultate. Mlajša ekipa v kategoriji 56–64 let je v najštevilčnejši skupini zasedla 10. mesto. Z malo več športne sreče bi se lahko borili tudi za medaljo, saj so bili konkurenčni najboljšim ekipam. Starejša ekipa, nastopajoča v kategoriji 65+, je osvojila srebrno medaljo. Premoč so morali priznati le ekipi Nemčije, ki so jo sicer premagali v predtekmovanju, vendar jim v finalu ni uspelo ponoviti uspeha.

Posebno pozornost je pritegnil najstarejši udeleženec prvenstva, 81-letni Peter Praper, ki je prav tako nastopal za slovensko ekipo. Za najkoristnejšega igralca (MVP) v najstarejši starostni skupini 65+ pa je bil izbran Niko Zupan, član slovenske reprezentance.

Vzdušje in organizacija turnirja sta bila izjemna, večina ekip pa je že potrdila svojo udeležbo tudi za naslednje leto, kar priča o priljubljenosti in uspehu tega odbojkarskega dogodka.