Please make sure that, your allow_url_include is on and location is correct. Also make sure your location is current. Verify your location from here https://openweathermap.org/find MOD_SPWEATHER_ERROR_PLATFORM_OPENWEATHERMAP

Španija, Madžarska, Italija in Nizozemska v finalu jadralskega zlatega pokala

Španija, Madžarska, Italija in Nizozemska bodo nastopili v nedeljskem velikem finalu zlatega jadralskega pokala SSL, ki se po skoraj mesecu dni tekmovanj končuje v morju pred španskim Las Palmasom. Omenjene štiri posadke so osvojile prvi mesti v svojih polfinalnih skupinah.

Italijani so bili v prvi polfinalni skupini prvi, devet sekund so zaostali Nizozemci in si z drugim mestom tudi zagotovili nedeljski boj za medalje. Izpadli sta reprezentanci Velike Britanije, ki so ciljno črto prečkali 45 sekund za Italijani, in Brazilije. Južnoameriška ekipa je prišla v cilj še 15 sekund pozneje od Britancev.

V drugem polfinalu je bila Španija v cilju 16 sekund pred Madžari, izpadli pa sta Nova Zelandija s 45 sekundami zaostanka, ter Francija z dvema minutama in 15 sekundami zaostanka na četrtem mestu. Slednja je bila konec prejšnjega meseca usodna za Slovenijo.

Slovenska reprezentanca je končala nastope 24. novembra v osmini finala. Tedaj je v četrti, zadnji regati četrte skupine zasedla zadnje mesto. Uvrstitev v četrtfinale prvega neuradnega svetovnega prvenstva je zapravila tik pred ciljem. Zmagala je Francija pred Portugalsko, ki sta napredovali v četrtfinale.

V dramatičnem zaključku regate je Francozom ne le uspelo dobiti dvoboj s Slovenci za zmago v regati, ampak so z manevri v zadnjih metrih slovensko jadrnico izrinili na rob regatnega polja. Slovenci so morali obračati, da so se lahko znova vrnili v smer cilja, pri tem pa so jih prehiteli še Portugalci in Švedi.

Če bi bili Slovenci tretji, bi se gladko uvrstili v zaključne boje, saj je zadnja regata štela dvojno, dve osvojeni točki za četrto mesto pa sta bili premalo za nadaljevanje tekmovanja.

Slovenija je bila skupno četrta z desetimi točkami, kolikor so jih osvojili tudi tretji Švedi. Portugalci so bili prvi s 17 točkami, 12 so jih za nadaljevanje prvenstva na drugem mestu osvojili Francozi.

Kapetan Vasilij Žbogar, z dvema srebrnima in bronastima medaljama edini slovenski dobitnik olimpijskega odličja v zgodovini jadranja, je v vlogi taktika v četrtfinalu vodil posadko, v kateri so bili še krmar Karlo Hmeljak, Liam Orel, Matej Planinšič, Branko Brčin, Miha Truden, Mitja Beltram, Sebastian Prinčič in Vid Jeranko.

Stadion.si je spletni portal, namenjen promociji aktivnega načina življenja. Poleg informacij o aktivnem načinu življenja so vam na voljo tudi novice s področja športa, gospodarstva, turizma ter zdravja.